Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Rally  »  Národné šampionáty  »  Iné

Igor Drotár po Minirally Levoča

Tuesday, 05. 02. 2019 - 14:23, Public relations   

Igor Drotár po Minirally Levoča

Minirally Levoča ako súčasť seriálu Minirally Cup štartovala opäť v nenápadnej obci Torysky, kde pramení "šarišská Amazónka" - rieka Torysa. Miestne lesy v sebe ukrývali dve vskutku zaujímavé trate, s množstvom rýchlych úsekov medzi stromami, stúpania i ostré brzdenia, rýchle pasáže, aj technické zákruty. Samozrejme, všetko na úzkej ceste, lemovanej snehovými mantinelmi. Žiaľ, práve v súťažný deň nastal odmäk a kvalita vozovky, v spojení s množstvom pribúdajúcich vypadnutí, priniesli niekoľko voľných prejazdov a pomenej ostrých jázd.

Tibor Szabosi;c30i8011-18.jpg

Tie skúšky, ktoré posádky absolvovali, však priniesli množstvo zábavy. Inak tomu nebolo ani v kokpite Mitsubishi Lancer EVO IX, v rukách Igora Drotára a jeho spolujazdca Imricha Ferencza. Hovorí majster Drotár: "Počasie je, a vždy bude, niečo nepredvídateľné a neovplyvniteľné, podmienky sú však pre každého rovnaké. Prejazdnosť trate a hmly určite priťažili usporiadateľom, no nemám na čo nadávať, som rád, že takéto podujatie zorganizovali. Teší ma tiež, že som sa ho mohol zúčastniť, i keď som cítil, že mi chýbali aktuálne skúsenosti na úzkych pneumatikách s hrotmi.

Tibor Szabosi;c30i7255-12.jpg

Začali sme s pomerne veľkým odstupom za konkurenciou. Druhá skúška bol len voľný prejazd, no na tretej RS som sa osobne zlepšil o 21 sekúnd, i keď ani to nestačilo na konkurenciu pred nami. Mohol som samozrejme ešte pridať, no s pocitom, že ak sa niekto na kľukatých úsekoch predo mnou skríži, čo sa bežne dialo, hrozí kolízia. Ďalej som si udržiaval tempo a ocitol som sa na piatom mieste, čo ma teší a som s celým podujatím spokojný. Ukázalo sa, že najnovšia technika R5 je niekde ďaleko vpredu, i keď jazdci ako Tomáš Kukučka a Štofi Rosina ukázali, že sa dá ísť stále rýchlo aj na Mitsubishi. Naše auto bolo výborne pripravené, za čo ďakujem celému tímu. Mrzelo ma, že sa zrušili nejaké skúšky, a to aj kvôli množstvu divákov, ktorí si dali tú námahu a vyšliapali kopec, pričom strávili v chladnom počasí dlhé hodiny. Patrí im za to naša vďaka."

Bohuslav Štrauch;dsc-1052-1.jpg

Dlhá zimná prestávka potrvá do marca, kedy začínajú predsezónne testy, prvé súťaže rely a preteky automobilov do vrchu. V oboch národných šampionátoch (rely a kopce) samozrejme odštartuje aj Igor Drotár.

Fotogaléria Drotár Autosport MRC Zimná LevočaDiskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri
DuEnRichard Gondawww.dovrchu.czHomola MotorsportSlovakiaring