Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Vrchy

Igor Drotár na veľkých pretekoch v Rakúsku

Tuesday, 23. 04. 2019 - 17:32, Public relations   

Igor Drotár na veľkých pretekoch v Rakúsku

Sezóna Majstrovstiev Slovenska pretekov automobilov do vrchu (MSR PAV) klope na dvere a tento víkend ju odpáli zároveň úvodné podujatie Majstrovstiev Európy. 

 

Tibor Szabosi;c30i0967-20.jpg

Rechbergrennen - Veľká cena Rakúska v pretekoch automobilov do vrchu má svoje pevné úvodné miesto v slovenskom šampionáte už niekoľko rokov. Európska špička sem prináša špičkovú techniku - od prototypov a formúl, po kapotované skvosty aj historické vozidlá.

Tibor Szabosi;c30i1483-12.jpg

Návrat na čelo tabuliek chce dozaista prešovský pretekár Igor Drotár, ktorý skončil uplynulú sezónu ako vicemajster Slovenska. Jeho Škoda Fabia DTRi skrýva pod kapotou novšieho modelu prerobený motor staršej Fabie WRC. Preplňovaný radový štvorvalec s objemom 2 l však v tomto prevedení produkuje približne 650 konských síl! To už je samozrejme na hrane, tak ako to v motoristickom športe napokon býva. Preto je práve spoľahlivosť na prvom mieste. Igor si auto vyskúšal nedávno na pretekoch v Brne.

Tibor Szabosi;asf-1033-2.jpg

Igor Drotár: "Trať Rechbergrennen dôverne poznám, no motoršport býva zradný a plný prekvapení, preto musíme byť pripravení čo najlepšie. Pevne verím, že mechanici, ktorí auto pripravujú už niekoľko sezón, odviedli opäť špičkovú prípravu. Na brnenskom autodróme sa auto chovalo výborne a dúfam, že nám Rechberg prinesie ďalšie dôvody na úsmev. Nebude to vôbec ľahké, čo ma práve teší: verím v zaujímavé boje s vyzývateľom Věroslavom Cvrčekom ml. a to počas celej nastávajúcej sezóny. Preto sa pretekov v Rakúsku už neviem dočkať."

Tibor Szabosi;c30i9976-14.jpg

Preteky s centrom v obci Tulwitz odštartujú trojicou voľných tréningov v sobotu. Body sa však udeľujú až v nedeľu, kedy na jazdcov čaká dvoje pretekov.Diskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri