Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Vrchy

Igor Drotár kraľoval Poľsku, mieri na Tatry

Wednesday, 26. 05. 2021 - 10:03, Public relations   

Igor Drotár kraľoval Poľsku, mieri na Tatry

Prešovská automobilová legenda Igor Drotár si uplynulý víkend odskočil do Poľska vyzbierať z kopcov prvé jarné trofeje. Tento víkend chce pokoriť slovenské Tatry.

 

Tibor Szabosi;asr66455.jpg

47. Bieszczadzki Wyścig Górski ako najstaršie automobilové preteky do vrchu u našich severných susedov priniesli opäť tesné súboje v celej dĺžke štartového poľa. Igor Drotár tu v celkovom hodnotení doteraz vyhral sedemkrát! Tento rok jazdil pre body do Majstrovstiev Slovenska (MSR PAV) a zároveň zbieral trofeje v rôznych európskych triedach.

Tibor Szabosi;asr67153.jpg

Igor Drotár: "Vždy sa do Zaluže teším - leží v malebnom údolí uprosted krásnej prírody, a to samo osebe budí v človeku krásne pocity. Za tých pár rokov sa mi tu väčšinou vždy darilo: preteky v Zaluži som doteraz vyhral absolútne sedemkrát! Počasie bolo teraz tradične zmiešané: dážď v sobotu - keď sa jazdilo MSR. V nedeľu pre zmenu sucho, v rámci európskych súťaží. Ukázalo sa, že úplne nové pneumatiky do mokra nám vôbec nijako nefungovali... Tak sme "orezali" staré pneumatiky iného výrobcu a auto zrazu ožilo; tak ako naši mechanici - fungovalo výborne. V nedeľu sa ukázala moja výhoda "štvorkolky" - oproti prekoňovaným formulám a ostal som milo prekvapený, že po prvej meranej jazde som sa zamiešal medzi štyroch najrýchlejších. Po druhej jazde som ostal absolútne druhý a prvý pod slovenskou a poľskou vlajkou. Chcem pochváliť usporiadateľov, ktorí opäť odviedli skvelú prácu. Veľmi milo ma prekvapila silná ženská organizačná zostava týchto pretekov, v nebývalej kráse a bohatom počte!"

Tibor Szabosi;ac7i7591-3.jpg

Kopec len po týždni vystrieda rely MSR: 48. Rallye Tatry Slovakia ako jedna z našich najstarších automobilových súťaží navštívi túto sobotu a nedeľu (29.-30.5.) 11 rýchlostných skúšok v okresoch od Spišskej Novej Vsi a Rožňavy, cez Poprad, Kežmarok až po Starú Ľubovňu. Dovedna to bude 140 meraných kilometrov.

Agnieszka Wołkowicz;05niedz0313.jpg

Igor Drotár: "Teším sa na Rallye Tatry - bude to opäť niečo iné, než ostatné tri kopcové preteky... Klasickú rely na bežných komunikáciách som šiel naposledy pred rokom v poľskom Rzeszówe. Trate si viac menej pamätám, niektoré sa však nešli poriadne dlho. Bude to určite zaujímavé a teším sa opäť na spoluprácu so spolujazdcom "Miňom" Imrichom Ferenczom."

Agnieszka Wołkowicz;05niedz0351.jpg

Tibor Szabosi;asr67480.jpg

Tibor Szabosi;asr66514-1.jpgDiskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri