Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Vrchy

Igor Drotár bilancuje Dobšinú

Thursday, 22. 07. 2021 - 11:50, Public relations   

Igor Drotár bilancuje Dobšinú

Nešťastie na nedávnych pretekoch v Dobšinej ukončilo celé podujatia Majstrovstiev Slovenska aj Európy predčasne. Jazdci absolvovali iba prvý voľný tréning. Ten druhý prerušila nehoda, pri ktorej utrpeli zranenia pretekár a traťový maršál.

Automobilový šport je nebezpečný, čo vie každý skúsenejší pretekár. Disciplíny ako rely a kopce navyše potrebujú čo najkvalitnejšie zabezpečenie a infraštruktúru, aby sa následky možných nehôd minimalizovali - napokon, trate lemujú zväčša stromy, domy, stĺpy či jamy a strmé svahy. Na Dobšinskom kopci došlo k súhre nešťastných okolností; zastarané bariéry nevyhovujú ani bežnej premávke už roky, na čo sme si, žiaľ, v tejto krajine už asi zvykli a s čím veľa nezmôžu ani pracovití organizátori podujatí.

Tibor Szabosi;ac7i4040-3.jpg

Igor Drotár: "V prvom rade chcem vyjadriť úprimnú ľútosť, že došlo k zraneniam dvoch aktérov pretekov a z celého srdca im želám čo najskoršie uzdravenie. Žiaľ, aj nehody sú súčasťou tohto športu, ktorý milujeme a pre ktorý žijeme. Preteky začali sľubne, napokon v jedinom tréningu, ktorý sme dokončili, som bol najrýchlejší Slovák a tešil som sa na ďalšie jazdy, ku ktorým už nedošlo... Organizátor urobil neľahké, no určite správne rozhodnutie a preteky zrušil. Napriek veľkej profesionalite, skúsenostiam a tvrdej práci dobšinských usporiadateľov nie je možné dozorovať aj veci, ktoré nespadajú do ich kompetencie - ako napríklad zastarané cestné bariéry. Veľmi im držím palce, aby ďalšie ročníky prebehli bez takýchto problémov a aby im vyšli v ústrety aj patričné štátne inštitúcie."

Tibor Szabosi;ac7i4625-3.jpg

Najbližšie podujatie Majstrovstiev Slovenska bude v poľskom Rzeszówe na veľkej rely s medzinárodnou účasťou (5.-7.8.). Majstrovstvá Slovenska v pretekoch automobilov do vrchu pokračujú až v septembri na Jankovom vŕšku neďaleko Bánoviec nad Bebravou.

Michal Bobko;asf-2861-cr2-dxo-deepprime.jpgDiskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri