... horúci boj v Rijeke

Friday, 21. 06. 2019 - 10:38, Public relations

Minulý víkend bola štvrtá zastávka Histo Cupu 2019 v chorvátskej Rijeke a počasie tentokrát vytiahlo všetky svoje najhorúcejšie zbrane. Patrick Schober mal tiež plné ruky práce na pretekárskej trati Grobnik, aby jeho malý motor vo Formule Konig „nezomrel“ z tepla.

V tréningoch a kvalifikáciach sa dá chladiť niekoľkými pomalými kolami, ale čo v pretekoch? Okrem toho došlo k problémom aj na aute, ktoré pretrvávali až do konca. Tento problém mal za následok, že motor na niekoľko sekúnd neťahal benzín. Príznak bol tiež veľmi odlišný, niekedy sa prejavil len krátko na začiatku stintu, niekedy v predposlednom kole a prvom preteku po piatich kolách a potom mučil Patricka až do posledného kola.

Až dokonca pretekov sa pracovalo na Patrickovom aute, výmena palivového čerpadla, elektriky a ďalších častí, dokonca sa vymieňal chorvátsky benzín za rakúsky, ale nič z toho nevyriešilo problém v poslednom závode. Patrick Schober, však aj s problémami skutočne predviedol dva vynikajúce preteky a nechal za sebou mnoho silnejších vozidiel. Patrick jazdil prvýkrát na tejto trati a cítil sa pohodlne hneď od začiatku, našiel správnu stopu a perfektné brzdné body. S technikou bol tiež veľmi opatrný a teplotu mal vždy pod kontrolou, aby mohol prispôsobiť svoj štýl jazdy. Samozrejme, toto je súčasťou profesionálneho pretekára od ktorého sa to aj očakáva, ale Patrick Schober ma stále len 14 rokov a pomaly si získava viac a viac rešpektu aj od svojich starších kolegov a to hlavne svojím profesionálnym spôsobom, ako sa vyrovnať s pretekárskym autom.

V pretekoch sa umiestnil jeden krát P9 a jeden krát P10 z 20 účastníkov a dvakrát P1 vo svojej triede. Takto stanovený cieľ - top 10 - bol dosiahnutý v Rijeke napriek všetkým termálnym výzvam, ktoré boli samozrejme rovnaké pre každého.

O 3 týždne sa pokračuje na okruhu Pannonia Ring a aj tu môže byť slnko nemilosrdné. Do vtedy však bude technický problém na malej Formule König nájdený a odstránený.