Home  »  Okruhy

Gerstl nenašel v Brne přemožitele

Monday, 10. 09. 2018 - 12:54, Ľuboš Kašický

Celkem 17 závodů ve dvou dnech nabídl fanouškům automobilového sportu tradiční vrchol podzimní sezóny Masaryk Racing Days. Atraktivnímu klání doprovodné série formulových vozů BOSS GP i letos kraloval Ingo Gerstl s F1 monopostem Toro Rosso. Ve středoevropském mistrovství cestovních a GT vozů se dařilo českým závodníkům. Vytrvalostní závod ovládl Aleš Jirásek, ve dvou sprintech nejsilnější třídy D4 nad 2000 ccm zvítězil Josef Záruba v sobotu a Richard Chlad v neděli.

Vrcholem víkendu byly závody D4 + 2000 ccm. První sobotní závod kategorie D4 +2000 ccm ovlivnila havárie vozů v úvodním kole, kde po kolizi v první zatáčce museli odstoupit 4 jezdci. Po opakovaném startu si pro vítězství dojel Josef Záruba z brněnského týmu Mičánek Motorsport. Jako druhý v pořadí se umístil Richard Chlad, třetí byl Filip Sládečka.

Na nedělní stupně vítězů vystoupala téměř totožná sestava, pouze se proměnilo pořadí a Filipa Sládečku vystřídal jeho bratr Samuel. V druhém víkendovém sprintu zvítězil Richard Chlad, druhé místo obsadil Sládečka následovaný Zárubou. Sládečka byl taky vítězem v tříde GTC před Zárubou.

Monopost Toro Rosso pilotovaný Ingo Gerstlem nenašel přemožitele ani v letošních dvou závodech série BOSS GP na Masarykově okruhu. Rakouský jezdec o víkendu předvedl sebevědomý výkon, který korunoval dvěma vítězstvími v kategorii Open. Zároveň si Gerstl v Brně zajistil celkové prvenství v šampionátu. Svůj vlastní oficiální traťový rekord sice nepřekonal, ale i tak bavil diváky na tribunách. V sobotním závodě z prvního místa úmyslně projel boxovou uličkou, aby následně zahájil stíhací jízdu, kterou po několika kolech zdárně zakončil návratem na vedoucí pozici.

Sobotní program na Masarykově okruhu uzavíral hodinový endurance závod kategorií D4 +2000 ccm a D5. V závodě zvítězil Aleš Jirásek s vozem Praga R1T. Druhou příčku obsadila dvojice Marcin Jedlinski a Mateus Lisowski, třetí dojel Slovák Štefan Rosina.

Ve dvou formulových závodech divizí 2 a 3 zvítězil Sandro Zeller. Švýcarský pilot v obou závodech odolal tlaku Václava Šafáře, který si z Masarykova okruhu odváží poháry za dvě druhá místa. Český jezdec při své premiéře za volantem stroje specifikace F3 dokonce zvítězil v obou kvalifikacích na víkendové závody, ale nakonec se mu ani jedno pole position nepodařilo proměnit ve vítězství. Na třetím místě se v sobotním závodě umístil Němec Philipp Regensperger, v neděli na pódiové umístění dosáhl Paolo Brajnik.