Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Okruhy

FIA Motorsport Games pripravené na štart

Wednesday, 19. 10. 2022 - 17:38, Radovan Szabosi   

FIA Motorsport Games pripravené na štart

Odpočítavanie do FIA Motorsport Games 2022 sa začalo. Menej ako týždeň zostáva do štartu druhého ročníka jedinečnej multidisciplinárnej súťaže, ktorú tentoraz organizuje francúzske mesto Marseille. Od 26. a 30. októbra 2022 bude súťažiť vyše 80 krajín reprezentujúcich jednotlivé národné asociácie (ASN), ktoré sú členom svetovej automobilovej federácie FIA (Fédération Internationale de l'Automobile). Pretekať sa bude v značne rozšírenom programe 17 disciplín pokrývajúcich spektrum motoristického športu, ktorý sa uskutoční na troch miestach Circuit Paul Ricard, Veynes a St. Baume.

fia-motorsportgames-poster-final-rgb-72dpi.jpg

Podujatie FIA Motorsport Games spája šport s kultúrou a vzdelávaním a vytvára prostredie, ktoré zdôrazňuje hodnoty rešpektu, jednoty a rovnakých príležitostí. Viac ako tisíc amatérskych a profesionálnych jazdcov z ASN z celého sveta a všetkých úrovní motoristického športu bude súťažiť o zlaté, strieborné a bronzové medaily pod farbami vlajky svojej krajiny.

Mohammed Ben Sulayem, prezident FIA: „Účasť na FIA Motorsport Games ponúka veľké príležitosti každému pretekárovi. Toto skutočne medzinárodné podujatie spája globálnu komunitu FIA a umožňuje účastníkom hrdo prezentovať svoju národnú vlajku. Hry predstavujú veľkú šancu hlavne mladým talentom a ponúkajú skvelú príležitosť predviesť svoje schopnosti pred veľkým, ale aj odborným publikom.“

Team;1h5a1327.jpg

Prvé FIA Motorsport Games v roku 2019, ktoré organizoval Rím (Taliansko) a konali sa na neďalekom okruhu Vallelunga, obsahovali šesť základných disciplín a prilákali 49 krajín a 192 jazdcov.

untitled-1-221.jpg

FIA a SRO Motorsport Group odvtedy pracovali na tom, aby výrazne rozšírili počet disciplín FIA Motorsport Games 2022, ktorých je teraz takmer trojnásobok a pokrývajú aj tie najnižšie úrovne v tomto športe – od motokárového slalomu cez rely, driftovanie až po Formulu 4.

untitled-1-222.jpg

Motokárový slalom je určený pre dvojice mužov a žien vo veku do 16 rokov. Po úspešnom debute tejto disciplíny v Taliansku pribudne podujatie v roku 2022 ďalšia disciplína - slalom pre automobily. Karting Endurance a Sprint sú dve ďalšie nové kategórie, pričom druhá kategória zahŕňa juniorské aj seniorské triedy, všetky sa konajú na okruhu Paul Ricard. Snaha o priblíženie motoršportu širšiemu spektru záujemcov pokračuje prostredníctvom rozširujúcej sa disciplíny Cross Car, vrátane samostatných súťaží pre juniorov a seniorov v areáli Autocross Veynois neďaleko Gapu.

Tibor Szabosi;asr62067-4.jpg

Rely sa tiež stane hlavnou súčasťou súťaží. Odohrá sa na asfaltových cestách v čregióne Sainte-Baume a do programu v tomto roku budú zahrnuté tri samostatné triedy. Vzrušujúce vysokovýkonné špeciály Rally2 a vozidlá Rally4 s pohonom dvoch kolies. Nebude chýbať ani populárna historická scéna so zástupcami Historic Rally, v ktorej sa objaví aj naša slovenská posádka.

a3a0217.jpg

Vracia sa aj e-športová sekcia, ktorá dáva príležitosť hráčom digitálneho motoristického športu starším ako 16 rokov súťažiť na globálnej scéne bez pretekárskej licencie.

untitled-1-219.jpg

FIA Motorsport Games 2022 sa začne veľkolepým otváracím ceremoniálom, ktorý sa uskutoční v stredu 26. októbra neďaleko Vieux-Port v múzeu v Marseille, keď každá ASN a jej tím jazdcov využijú príležitosť predvádzať sa vo farbách svojej krajiny. vlajka. Chýbať nebude ani slovenská výprava – jedna z najpočetnejších. Slovenská asociácia motoristického športu nominovala spolu až 14 jazdcov, ktorí budú súťažiť takmer vo všetkých disciplínach.

untitled-1-220.jpg

Slovenský reprezentačný tím:

Karting Endurance

Matej Koczo
Imrich Szakál
Matej Sikhart
Veronika Dobrotová

Historic Rally

Jaroslav Petran
Iveta Halčinová

Karting Sprint Sr

Matúš Borec

Karting Sprint Jr

Matej Koník

Karting Slalom

Lukáš Borec
Margareta Mahutová

Cross Car Sr

Tomáš Baráti

Auto Slalom

David Nemček
Michaela Dorčiková

Esports

Bence BánkiDiskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri