Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Okruhy

Ferrari Challenge Europe – Náročné Misano pre Výbohovcov

Friday, 02. 10. 2020 - 12:52, Miroslav Majláth   

Ferrari Challenge Europe – Náročné Misano pre Výbohovcov

Šieste kolo série Ferrari Challenge Europe 2020 sa konalo na talianskom okruhu Misano. V priebehu víkendu odjazdili účastníci seriálu, vrátane dvoch Slovákov, ďalšiu dvojicu pretekov.

 

Scuderia Praha Racing

Predchádzajúce kolá boli z pohľadu Slováka Matúša Výboha vydarené, vo všetkých bodoval na popredných priečkach a v priebežnom poradí mu pred pretekmi v Misane patrilo druhé miesto priebežného poradia v kategórii Trofeo Pirelli AM. Po pretekoch v Misane je tomu síce rovnako, treba však rovno povedať, že samotné preteky sa preňho nevyvíjali tak ako by si on sám predstavoval.

Scuderia Praha Racing

V sobotu, chvíľu po štarte prvých pretekov totiž prišlo ku hromadnej havárii, do ktorej sa priplietol aj Matúš so svojim Ferrari a Matúš tak prvé preteky v Misane nedojazdil.

Scuderia Praha Racing

Druhé preteky, v nedeľu sa zase konali za neskutočne silných dažďových prehánok. Tie so sebou priniesli rovnako radu kolíznych situácií, ale aj drobných, či väčších havárií a tak preteky jazdci väčšinu času odjazdili za safety cars. Nakoniec preteky z dôvodu neutíchajúcich prehánok ukončila päť minút pred riadnym koncom červená vlajka. Pre Matúša to znamenalo štvrté miesto v kategórii Trofeo Pirelli AM.

Scuderia Praha Racing

V prípade jeho otca Miroslava Výboha, ktorý bojuje o body v rámci kategórie Coppa Shell AM priniesli sobotné preteky po vyrovnanom výkone umiestnenie na šiestom mieste. V nedeľu, pri premenlivom počasí, to boli v jeho prípade preteky bez dažďa, ale zase s veľmi peknými a napínavými súbojmi. Výsledok bol piate miesto v kategórii.

Scuderia Praha Racing

Ferrari Challenge Europe 2020 čaká teraz Finalo Mondiali, ktoré sa bude konať na rovnakom okruhu, čiže v Misane v dňoch 5. – 8.11.2020. Samozrejme ani tu otec a syn Výbohovci chýbať nebudú.

Miro MajláthDiskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri