Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Facebook connect
Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Rally  »  Národné šampionáty  »  Slovensko

Farebná pomoc Dennisa Zeťáka deťom s Downovým syndrómom

Monday, 05. 02. 2018 - 12:22, Ľuboš Kašický   

Farebná pomoc Dennisa Zeťáka deťom s Downovým syndrómom

To, že automobilové preteky sa dajú využiť aj na dobrú vec nám svojim nápadom pripomenul Rožňavčan Dennis Zeťák. Jeho rely auto štartovalo pomaľované deťmi s Downovým syndrómom. Pomáhať sa dá aj takto.

 

Tibor Szabosi;113212.jpg

Automobilové preteky Dobšinská zima sa už stávajú prestížnou záležitosťou nášho regiónu. Stretávajú sa tu všetci srdciari napáchnutí benzínom, aby si užili svoju vášeň a zabavili seba aj fanúšikov. To, že automobilové preteky sa dajú využiť aj na dobrú vec nám tentoraz svojim nápadom pripomenul Rožňavčan Dennis Zeťák. Jeho auto štartovalo pomaľované deťmi s Downovým syndrómom.

Tibor Szabosi;asf-9990-1.jpg

„Nápad vznikol, keď som sa raz rozprával so svojim bývalým spolužiakom, ktorý má postihnuté dieťa," vraví Dennisov otec. „Rozmýšľali sme, ako týmto deťom pomôcť a napadlo nám, že by mohli pomaľovať naše súťažné auto. Štartom s takto vyfinteným autom by sme potom mohli zaujať a upozorniť ľudí na tieto deti a ich trápenie." Rožňavčania múdro využili príležitosť, ktorú ponúka divákmi vždy silno sledovaná dobšinská rely a pustili sa do akcie. Na bielej karosérii auta zasvietilo slniečko, vyrástol kvietoček, či prebehla lienka. Samozrejme nemohol chýbať ani „podpis" jedného z autorov. Malého Nicolasa Demena, ktorý na kapotu otlačil svoju malú dlaň. Nielen však Nicolas, ale aj ďalšie deti pomohli pomaľovať auto pre deti postihnuté Downovým syndrómom. Deťmi pomaľované auto na trati tak pútalo pozornosť nielen výbornou jazdou talentovaného pretekára. Tých, ktorých táto myšlienka zaujala asi bude tiež zaujímať, že existuje aj iná možnosť, ako deťom s Downovým syndrómom pomôcť. Nemusia maľovať auto. Stačí, ak si kliknú na webovú stránku downovsyndrom.sk.

Tibor Szabosi;113138.jpg

A pre tých, ktorí ešte nezaregistrovali na trati meno Dennis Zeťák si povedzme, že mladý 23-ročný Rožňavčan patrí medzi veľmi nádejné talenty slovenského automobilového športu. Benzín v krvi zdedil od svojho otca a strýka, ktorí obaja skúšali automobilový šport. Dennis začal už v piatich rokoch na malej motorke. Ako deväťročný už bol vicemajstrom Slovenska v motokrose a tretí v zóne strednej Európy! Neskôr presadol do súťažného Trabanta, ktorý poskladali otec so strýkom a keď začal byť rýchlejší, ako oni, tak bolo rozhodnuté. Doma poskladaný prototyp z karosérie Opla Corsa a motora z motorky Kawasaki sa na trati začal objavovať v sezóne 2016. Dennis štartoval na troch pretekoch automobilov do vrchu a keď vydržala technika, tak vždy vyhral svoju triedu. O rok neskôr odjazdil celú sezónu slovenského MiniRallyCupu (MRC) s víťazstvom v triede na súťaži v Levoči a tretím miestom na Dobšinskej zime. Pri zvyšných štartoch znova nevydržala technika.

Tibor Szabosi;asf-9998.jpg

Tohtoročnú sezónu, pod krídlami tímu L Racingu, plánuje Dennis Zeťák odjazdiť znova celú sériu MRC, kde má však jasnú ambíciu vyhrať svoju triedu. A začal naozaj výborne. S deťmi pomaľovaným autom zvíťazil vo svojej triede a odváža si aj prvenstvo v Pohári organizátora, ktorý sa jazdil naprieč triedami. „So štartom v Dobšinej som spokojný a detské kresbičky nám priniesli šťastie. Som rád, že sme pomohli dobrej veci. Nebyť straty na predposlednom a poslednom úseku, kde sme dobehli auto štartujúce pred nami, tak naše víťazstvo mohlo byť s oveľa väčším rozdielom. Našťastie to neovplyvnilo náš plný bodový zisk v triede X1 a tak sa už teraz tešíme na ďalší štart o dva týždne v Levoči," povedal po pretekoch Rožňavčan.

Tibor Szabosi;c30i8381-12.jpgDiskusia k článku