Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Vrchy

Dve druhé miesta v triede 5b pre Mira Dorinca z Kremnice

Tuesday, 06. 09. 2022 - 19:47, Miroslav Majláth   

Dve druhé miesta v triede 5b pre Mira Dorinca z Kremnice

Posledné kopcové podujatie poriadne preverilo prípravu kopcových jazdcov, keďže sa konalo na trati na ktorej ešte nikdy nikto nejazdil. Miro Dorinec dojazdil dvakrát na druhom mieste v triede.  

 

Tibor Szabosi;asr60825-22.jpg

Miro Dorinec spoločne s Hondou Civic TypeR tohtoročné trate v rámci seriálov Dynamax MMSR a MSR pretekov automobilov do vrchu už dôverne poznal. Dôvod bol jednoduchý, už v minulom roku na nich jazdil. Pribudli však dve úplne nové a to v Novej Bystrici a teraz v Kremnici,kde sa mu podarilo rovnako dobre zabojovať. Nebolo to však vôbec jednoduché.

Tibor Szabosi;asr69031-4.jpg

Cesta medzi mestom Kremnica a obcou Kremnické Bane nikdy neslúžila na preteky automobilov do vrchu. Poslednýkrát sa tu jazdilo v sedemdesiatych rokoch minulého storočia, to však cesta vyzerala úplne inak a z dnešných jazdcov tu nikto neštartoval. Prvé čo museli v tomto roku jazdci zistiť bola šmykľavosť asfaltu, ale zistiť aj úskalia trate. To sa Mirovi Dorincovi podarilo v rámci sobotných tréningových jázd. V dvoch súťažných, ktoré nasledovali popoludní však už išlo do tuhého a hlavne o body. Mirec však všetko zvládol na jednotku a odmenou mu bolo druhé miesto v triede 5b.

Tibor Szabosi;asr66923-6.jpg

„Ja som veľmi spokojný. Trať je síce krátka, ale to nevadí. Hlavné je, že máme nejakú novú trať a mne sa podarilo dobre zajazdiť. Organizačne je všetko taktiež zvládnuté, takže pohoda,“ zhodnotil v sobotu po pretekoch Miro Dorinec.

Tibor Szabosi;asr62399-7.jpg

V nedeľu sa však podmienky zmenili, už dopoludnia začalo mierne pršať, takže si Miro vyskúšal aj jazdu na mokrej trati. To bolo dobre, keďže v popoludňajšej druhej súťažnej jazde už išiel po dosť silnom daždi aj na vode. Opäť všetko zvládol a dojazdil rovnako ako v sobotu na druhom mieste v triede, pričom po oba dva dni mu patrilo aj piate miesto v skupine 5.

Tibor Szabosi;asr61643-3.jpg

“V nedeľu ten dážď až tak veľmi nevadil, keďže vodu mám rád. Bolo treba trochu dávať pozor, ale dopadlo to dobre. Keby som mal hodnotiť celú sezónu, som nadmieru spokojný. Boli v kalendári aj staré kopce, ktoré som už absolvoval a cítil som sa na nich ako ryba vo vode. Boli aj nové, neopozerané s ktorými sme sa všetci museli nejako vysporiadať a to sa mi aj podarilo. Technika fungovala na sto percent čo som spokojný. Chcel by som sa poďakovať za sezónu otcovi , manželke Alexandre, môjmu osobnému mechanikovi Dušanovi a vývojárovi Christianovi, ale aj partnerovi nášho tímu p. Hollému,“ doplnil Mirec Dorinec v nedeľu.

Tibor Szabosi;asr60200-3.jpg

To, kde, na akom podujatí a či vôbec Mira Dorinca ešte v tejto sezóne uvidíme v tomto momente nie je jasné. Ak sa tak stane, určite sa budeme všetci tešiť.

Miro MajláthDiskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri