Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Okruhy

Dve druhé miesta pre Aries Racing Team z Hungaroringu

Tuesday, 09. 05. 2023 - 17:54, Miroslav Majláth   

Dve druhé miesta pre Aries Racing Team z Hungaroringu

Viaceré disciplíny automobilových športov sa rozbehli už skôr. Teraz prišiel rad aj na preteky automobilov na okruhu. Stalo sa tak na maďarskom okruhu Hungaroring v rámci seriálu FIA CEZ.

 

Aries Racing

Okrem spomínaného seriálu bojovali účastníci pretekov počas posledného aprílového víkendu aj o body v rámci seriálu ESET V4 Cup v rámci ktorého sa konajú aj slovenské okruhové majstrovstvá. Na štart v triede D4 TWC5 sa na Hungaroringu postavil aj slovenský Aries RacingTeam s jazdcom Rudolfom Beňom a vozidlom Mazda MX5.

Aries Racing

„Teší ma, že sezóna už konečne odštartovala. Priznám sa, že jazdenie mi už začínalo chýbať. V sobotu, aj v nedeľu som si vyjazdil dvakrát druhé miesto v triede D4 TWC5. Po tej dlhej zimnej pauze som s umiestnením spokojný, máme už zase viac súperov ako v minulom roku čo je super. Moja veľká vďaka patrí partnerom Aries Racing Teamu, mechanikom za prípravu auta a samozrejme mojej rodine za to, že mi túto moju „zábavku“ toleruje. Už sa neviem dočkať ďalších pretekov,“ zhodnotil jazdec Rudolf Beňo.

Aries Racing

V rámci podujatia na Hungaroringu sa pôvodne mali predstaviť divákom za Aries Racing Team dvaja jazdci, žiaľ, človek mieni, osud mení. Pavol Cireň, ktorý sa mal predstaviť s rovnakou Mazdou MX5 ako Rudo však začal bolieť v priebehu predpretekového týždňa chrbát, čo mu znemožnilo štart.

Aries Racing

„No tešil som sa, ale zbytočne. V priebehu týždňa ma začal bolieť chrbát, predpokladám, že som asi niekde prechladol. Teraz je to počasie také, že chvíľu teplo, hneď zase zima, chvíľu môže človek chodiť v kraťasoch, o chvíľu už zase v bunde, tak sa ani nečudujem. Snáď sa to podarí nabudúce. Na Hungaroringu nás v nedeľu poriadne potrápilo počasie, keď presne v čase nášho štartu začalo poriadne pršať. Po odjazdení zahrievacieho kola za safety car bolo rozhodnuté, že tímy môžu autá prezuť. No zmokli sme síce do nitky, ale všetko sme stihli. Musím ale povedať, že s Rudovým výkonom som spokojný. Zdá sa, že po zimnej prestávke sa zase posunul o kus dopredu, čo je fajn. Tak ako Rudo povedal, aj konkurencia sa zhusťuje a v tejto sezóne sa zdá, že nás s Mazdami bude zase viac, čo je super. Výkony súperov nás tlačia dopredu,“ vysvetlil dôvod svojej neúčasti na štartovom rošte Paľo Cireň.

Aries Racing

Seriál FIA Central European Zone Circuit 2023 pokračuje o tri týždne na okruhu Red Bull Ring v susednom Rakúsku, žiaľ tu trieda D4 TWC5 bojovať nebude, takže Aries Racing tu neuvidíme. Kde to bude, sa dozvieme neskôr.

Aries Racing

Miro MajláthDiskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri