Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Rally  »  Národné šampionáty  »  Iné

Druhý štart, druhé víťazstvo pre Benčeka

Monday, 02. 03. 2020 - 16:40, Ľuboš Kašický   

Druhý štart, druhé víťazstvo pre Benčeka

Prešovčan Dominik Benček potvrdil svoje kvality aj v druhých pretekoch sezóny Motorsport Rally Cupu 2020 a po víťazstve v Levoči priviezol SK DER Rally Teamu víťazstvo aj v Krásnohorskom Podhradí.

 

Tibor Szabosi;ac7i1154.jpg

O kvalitách trate v tesnej blízkosti legendárneho hradu Krásna Hôrka nemožno pochybovať. Skúsenejšie súťažné posádky si úsek medzi Krásnohorským Podhradím a Smolníkom už vyskúšali aj v rámci Majstrovstiev Slovenska a jeho zaradenie do Motorsport Rally Cupu (MRC) bolo jednoznačným prínosom. Podmienky navyše neuľahčilo ani premenlivé jarné počasie a tak si víkend vo Volovských vrchoch užili posádky aj diváci.

Tibor Szabosi;asf75473.jpg

Ešte v piatok ráno všetkých prekvapila snehová nádielka a miestami bolo na trati azda aj dvadsať centimetrov snehu. Vysoké teploty nezvyčajne teplej zimy si však so snehom rýchlo poradili. V noci na súťažnú sobotu však znova trochu mrzlo a podľa toho vyzerala aj úvodná rýchlostná skúška. „Dolu na štarte bolo sucho, no už v tretine 6,5 kilometrového súťažného úseku bol sneh a vyššie aj zradný ľad,“ približuje situáciu na trati Dominik Benček, ktorý znova štartoval s Radom Plichtom na Mitsubishi Lancer Evo IX (v triede A3). Súťaž sa jazdila na tri ostré prejazdy identickým úsekom Úhorná, a s každým prejazdom sa podmienky výrazne menili. „Pri druhom prejazde sa ľad už menil na snehovú kašu a na poslednom popoludňajšom prejazde boli už na trati vyjazdené suché stopy,“ pokračuje mladý Prešovčan. „Mne však takéto premenlivé podmienky vyhovovali. Zmenšoval sa tým výkonnostný rozdiel na silnejšie autá. Na poslednej rýchlostnej skúške sme sa aj trochu pošmýkali, keďže vedľa vyjazdenej stopy to bolo stále šmykľavé. Auto však bolo výborné a vždy nás podržalo,“ dodáva vyrovnaný pretekár SK DER Rally Teamu, ktorý s prehľadom dokázal zvíťaziť vo svojej triede A3 a porazil celú konkurenciu tiež v absolútnom hodnotení súťaže MRC 2020. Pre prešovskú posádku to zároveň znamená upevnenie si priebežného vedenia v absolútnom poradí celej série MRC 2020.

Tibor Szabosi;20200228-160433-1.jpg

„Musím priznať, že sme nečakali, že to bude také priamočiare v konfrontácii so silnejšími autami. Samozrejme, že nás to veľmi teší. Chcem sa poďakovať Romanovi, ako aj všetkým členom tímu za podporu, ktorej sa nám dostáva. Budeme sa snažiť o pekné výsledky aj naďalej,“ vraví s pokorou Dominik Benček, ktorého len týždeň po pretekoch v Krásnohorskom Podhradí čaká ďalší štart v rámci úvodných pretekov série Profituning Cupu 2020.

Tibor Szabosi;ac7i1147.jpg

„Rád by som nadviazal na vlaňajšie víťazstvo v tejto sérii a vnímam to ako výbornú súčasť prípravy aj na „veľký majstrák“, ktorý začína až v apríli. V Cesticiach som ešte nikdy nevyhral, no teraz usporiadatelia zmenili trať a vyzerá to celkom zaujímavo. Teším sa na štart a pokúsim sa urobiť pekným výsledkom, aby som potešil nielen náš tím, ale aj našich fanúšikom,“ vraví Benček. Dodajme už len, že X. Kollmann Race Cestice sa jazdí 7.marca 2020 v Cesticiach, ktoré ležia asi dvadsať kilometrov juhozápadne od centra Košíc. Prvá posádka vyrazí na trať o 09:15 nášho času.

Tibor Szabosi;asfr8959.jpgDiskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri