Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Vrchy

Dôležité upozornenie pre štartujúcich na Dobšinskom kopci 2021

Wednesday, 09. 06. 2021 - 22:23, Public relations   

Dôležité upozornenie pre štartujúcich na Dobšinskom kopci 2021

Potom, ako bolo spustené elektronické prihlasovanie sa, s radosťou registrujeme už prvú desiatku prihlásených. Pri tejto príležitosti by sme však všetkých pretekárov radi upozornili na niekoľko detailov, ktoré sa zmenili oproti predošlým rokom.

Prosíme, neprehliadnite v Zvláštnych ustanoveniach DK 2021 (pozn.: na strane 5, v sekcii „Požiadavky na licencie“) upozornenie týkajúce sa štartov slovenských pretekárov v podniku Majstrovstiev Európy. FIA upravila pravidlo pre udeľovanie výnimiek na štart v pretekoch ME aj pre domácich pretekárov, ktorí nemajú medzinárodnú licenciu. To znamená, že na štart sa za jasne definovaných podmienok môžu prihlásiť aj domáci pretekári s národnou licenciou vydanou Národnou športovou autoritou (SAMŠ). Podmienkou však je, že konkrétny pretekár s konkrétnym prihláseným vozidlom absolvoval minimálne štyri štarty za obdobie posledných 24 mesiacov.

Tibor Szabosi;c30i3163-13.jpg

Zároveň by sme vás chceli upozorniť tiež na dve dôležité veci týkajúce sa spôsobilosti vozidiel na štart pretekov. Konkrétne ide o restriktory v Kategórii II a povinnosť inštalovať zásuvku na RPM Data Logger v Kategórii I.

Tibor Szabosi;c30i8439-19.jpg

V tejto súvislosti preto odporúčame naštudovať si Prílohu číslo 8, Medzinárodných športových predpisov („Appendix 8“, na stránke FIA), kde sú zadefinované povinnosti pre vozidlá Kategórie II. v prípade povinných restriktorov. Pre vozidla Kategórie I. upozorňujeme na povinnosť nainštalovať do vozidla jednu zásuvku, ktorá umožní technikom vložiť do vozidla RPM Data Logger (na meranie maximálnych otáčky motora). Návod na túto inštaláciu nájdete rovnako na stránke FIA pod „RPM Data Logger Technical Instructions“.

Tibor Szabosi;c30i2881-16.jpg

Veríme, že vám uvedené informácie pomohli a pripomíname, že elektronické prihlasovanie naďalej beží. Na preteky Majstrovstiev Európy je možné sa prihlásiť cez formulár na https://registrations.fia.com/ehc  (pozn.: ak ešte nemáte profil, musíte si ho najprv vytvoriť) a prihlasovanie sa súťažiacich v národných šampionátoch je elektronicky spustené na stránke www.sams-asn.sk/prihlaska .

Tibor Szabosi;asf-0681-4.jpg

Preteky Dobšinský kopec 2021 sa uskutočnia v tradičnom termíne 16. – 18. júla 2021 a už po deviatykrát sú súčasťou FIA Majstrovstiev Európy pretekov automobilov do vrchu (EHC).Diskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri