Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Vrchy

Dobšiná smúti

Thursday, 03. 01. 2019 - 10:19, Ľuboš Kašický   

Dobšiná smúti

Krátko pred záverom roka nás opustil jeden zo zakladateľov pretekov v Dobšinej, MUDr. Pavol Zahradníček.

 

 

Dňa 29. 12. 2018 v skorých ranných hodinách po ťažkej chorobe dotĺklo srdce MUDr. Pavla Zahradníčka. Tento neobyčajný človek, ktorý v Dobšinej pôsobil niekoľko rokov ako detský lekár sa výrazne zaslúžil o zreálnenie myšlienky usporiadať na Dobšinskom kopci preteky automobilov do vrchu. Stalo so tak v roku 1973, kedy s ďalšími zanietenými dobrovoľníkmi, usporiadali v Dobšinej prvýkrát preteky.

dobb001.jpg

Odišiel človek, ktorý vďaka svojim schopnostiam naštartoval niečo, vďaka čomu je dnes Dobšiná známa doma i v zahraničí. Aj jeho zásluhou sa z oblastných pretekov Dobšinský kopec vyprofiloval na jedno z najvýznamnejších podujatí na Slovensku. Preto bol MUDr. Zahradníček v roku 2016 ako prvý zaradený do „Siene slávy Dobšinského kopca“.

Ďakujeme za všetko, čo MUDr. Zahradníček pre naše mesto urobil a ďalej budeme rozvíjať jeho myšlienku. Česť jeho pamiatke! Nikdy naňho nezabudneme.

R.I.P

Autoklub EHC Dobšinský kopecDiskusia k článku