Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Rally  »  Národné šampionáty  »  Slovensko

Divácke miesta víkendovej prešovskej rely

Wednesday, 03. 07. 2019 - 09:44, Ľuboš Kašický   

Divácke miesta víkendovej prešovskej rely

Automobilové preteky sa jazdia z dvoch dôvodov. Pre radosť súťažiacich a pre zábavu divákov. A práve tým je určená informácia o diváckych miestach s najlepším výhľadom na trať.

 

Ostrý štart 25.ročníka prešovskej rely je ráno v sobotu 6.júla. Súťaž štartuje úsekom medzi Ľubovcom a Klenovom. Jazdí sa tu prvá a hneď po nej aj druhá rýchlostná skúška, čo je pre divákov veľmi vďačné, keďže sa nemusia presúvať. Azda najlepšie miesta na tejto ereske sú v obci Suchá Dolina a potom v obci Sedlice, kadiaľ meraný úsek vedie (viď mapa trate). V súvislosti s týmto úsekom RS1, RS2 je dôležité upozorniť divákov, že na trať neexistuje iná prístupová cesta a preto treba zaujať miesta ešte pred uzatvorením trate (pred 7:55). A pretože hneď po prvom súťažnom prejazde nasleduje ten druhý, tak úsek nebude medzitým otvorený a uzávera platí až do 11:00 hod.

Tibor Szabosi;c30i4373asf.jpg

Po otvorení trate na prvom úseku majú diváci čas na presun k diváckym miestam na ďalších úsekoch. RS3 Kokošovce začína až o 11:42 a posádky medzitým absolvujú prvý servis. „Divácky veľmi obľúbené miesto je na rýchlostnej skúške Kokošovce, kde v obci Žehra máme výborne dostupné divácke miesto po prístupovej ceste cez Záborské a obec Dúbrava,“ vysvetľuje Vladimír Bánoci. „Býva tu tradične najviac divákov. Miesta je síce dosť, ale kto skôr príde, má lepší výhľad.“ Okrem tohto veľmi dobre dostupného miesta sú na RS3, RS5 a RS7 dobré divácke miesta aj v obci Kokošovce, na príjazdovej ceste od obce Lesíček a potom na konci úseku v obci Tuhriná (pozrite si značenie na mape súťaže).

Tibor Szabosi;c30i5475asf.jpg

Tretím meraným úsekom je trať medzi obcami Červenica a Zlatá Baňa. Táto rýchlostná skúška sa jazdí trikrát ako RS4, RS6 a RS8. Podobne, ako na prvom úseku, odporúčame zaujať divácke miesta ešte pre uzatvorením trate (od 11:00). Tento úsek je prevažne v lese a vieme odporučiť (viď mapa trate) hneď niekoľko diváckych miest s pekným výhľadom. Autom sa však po uzatvorení do priestoru nedostanete a treba sa k ním prešľapať. Jedinou prístupovou cestou je vedľajšia cesta od Zamutova, kde si však treba urobiť zachádzku.

Toľko základné odporúčania k diváckym miestam. Teraz už je na každom, akú si zvolí stratégiu a koľko rýchlostných skúšok stihne pozrieť. Prosíme však všetkých, nezabúdajte na bezpečnosť a rešpektujete pokyny našich traťových komisárov. Do zakázaných zón nevstupujte! Vo vlastnom záujme nezabúdajte, že automobilový šport je krásny, ale je aj veľmi nebezpečný.

mapa-rally-presov-2019.jpg

Celý priebeh súťaže môžete sledovať naživo na http://www.srs.sk/vysledky_new/

Ľuboš Kašický
Tlačový tajomníkDiskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri