Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Vrchy

Ďalší úspech, ďalšie body

Friday, 02. 08. 2019 - 13:44, Peter Baran   

Ďalší úspech, ďalšie body

Kopcová sezóna už vstúpila do svojej druhej polovice. Konečné bilancovanie príde až na záver, avšak dnes sa už dá vyhodnotiť prvá časť. Ako sa na ňu dá pozerať z pohľadu ZANETI Motorsport? Do sezóny sa nastupovalo s jasnou ambíciou. Skončiť minimálne v prvej trojke FIA EHCC – Majstrovstvách Európy v pretekoch automobilov do vrchu. Zatiaľ je tím s Ivanom Mutňanským na najlepšej ceste naplniť toto svoje predsavzatie.

Tibor Szabosi

Prvú polovicu sezóny by vo výsledku mohol charakterizovať 11. ročník Hill Climb Limanowa. Tréningové jazdy dobré, zamerané skôr na memorovanie trate, hľadanie ideálnej stopy a skúšku povrchu. Práve Limanowa je charakteristická nižšou adhéziou, čo vo výsledku môže znamenať menšiu či väčšiu pohromu. A to je jeden z hlavných dôvodov, prečo je nesmierne dôležité udržať si správne tempo a nerobiť chyby. Skúste byť rýchli a zároveň opatrní. Niekto by sa možno bil za názor, že to nie je možné. Iní by mohli tvrdiť, že síce to možné je, ale je to veľmi náročné. A k tej druhej skupine by sme sa priklonili. Je to možné. Ivan Mutňanský to opakovane dokázal. V tréningu si to ozaj natrénoval a v „ostrej“ jazde to pekne rozbalil. V skupine S20, v ktorej nastúpil so svojím Mitsubishi Lancer Evolution X R4, mal hlavného konkurenta maďarského jazdca Lászloa Hernádiho. Práve on je aktuálne na prvom mieste priebežného poradia bodovania FIA EHCC. Ivan mu ale hneď v prvej jazde ukázal, kde je jeho miesto „v kopcovom potravinovom reťazci“. A teda pod ZANETI Motorsport, pod Ivanom Mutňanským. Takmer 5 sekundový náskok po prvej jazde síce nie je nezmazateľným mankom, ale skúsenosti a doterajšie výsledky nasvedčovali tomu, že bude stačiť.

Tibor Szabosi

Druhá „ostrá“ znamenala pre Ivana malé zlepšenie času. Ak by niekto očakával viac, tak treba spomenúť, že Ivan sa zlepšil ako jediný. Konkurencia si svoje časy pohoršila rádovo takmer o 2 sekundy. Ani toto zlepšenie však nestačilo na domáceho pretekára Roberta Slugockého, ktorý si uchmatol prvé miesto. Aj keď druhý je stále iba prvý porazený, z náročnej Limanowej je to úspech, ktorý ZANETI Motorsport berie všetkými desiatimi.

Tibor Szabosi

A prichádza ďalšie podujatie, ktoré síce neprinesie žiadne body do európskeho šampionátu, ale dalo by sa nazvať povinnou jazdou pre Mutňanského. Na PAV Jankov Vŕšok je ZANETI doma. Je to kopec, na ktorom Ivan pozná každú zákrutu, každý hrbolček. Veď hodiny a dni testovania, ktoré tu tím strávil, na ňom musia predsa len niečo zanechať. A to nemusíme spomínať domácich fanúšikov, ktorí dokážu vytvoriť atmosféru lepšiu, ako na niektorých európskych podujatiach. Tešíme sa, že nadobudnuté jazdecké skúsenosti a vylepšenia na technike budeme môcť ukázať práve tu, na Jankovom Vŕšku.

Peter Baran

ZANETI MotorsportDiskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri