Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Vrchy

Ďalší krok správnym smerom

Tuesday, 20. 08. 2019 - 14:30, Peter Baran   

Ďalší krok správnym smerom

Do konca sezóny FIA EHCC 2019, teda Majstrovstiev Európy v pretekoch automobilov do vrchu, chýba už iba kúsok. V kalendári sú ešte dve podujatia, ktoré čakajú na jazdcov a tímy. Tie sa v oboch prípadoch budú presúvať na Balkán. Čo je pre ZANETI Motorsport dôležité je matematika. Teda v prenesenom význame. Práve bodová matematika dáva šancu mať doma Majstra Európy v triede S20.

Filip Žídek

Aj keď je cesta ešte dlhá a môže priniesť množstvo prekvapení, Ivan Mutňanský po nej doposiaľ kráča bravúrnym spôsobom. Svojim ďalším vystúpením vo Švajčiarsku, na 76 ročníku pretekov Saint Ursanne – Les Rangiers, potvrdil ambíciu postaviť sa na najvyšší stupeň vo svojej triede. Keďže sa jednalo o prvé predstavenie na tomto kopci, dôležité bolo naučiť sa ho, naštudovať si najkritickejšie miesta a zvoliť správnu stopu. „Celý kopec má tri hlavné charakteristiky. Rýchly spodok, technickejší vrch a výborný povrch.“ Slová, ktoré Ivan povedal po prvej obhliadke, asi najlepšie vystihujú všetko, na čo sa jazdci museli pripraviť.

Filip Žídek

Administratívne a technické preberanie prebehlo úplne bez problémov a pre všetkých členov ZANETI Motorsport, ktorí boli priamo na mieste diania ostal čas, aby si prešli spolu z jazdcom trať. Ak by sa to niekomu zdalo zbytočné, opak je pravdou. Každý človek môže prispieť svojím malým kúskom skúseností k tomu, aby sa vozidlo pripravilo čo najlepšie. A tak to aj bolo. Pred prvou tréningovou jazdou padlo rozhodnutie skúsiť to ešte s nastavením z Jankovho Vŕšku, aj keď ten má úplne iný charakter. Po tejto jazde doniesol Ivan do servisu cenné poznatky a skúsenosti. Nastavenia jeho Mitsubishi Lancer Evolution X R4 sa trochu upravilo. Milimeter sem, dva kliky tam, desatinka baru menej a potom už len čakať, aký výsledok to prinesie. Zlepšenie času v druhej tréningovej ukázalo, že všetky rozhodnutia boli správne. Tretia tréningová jazda bola s dažďom, a teda nepriniesla žiadnu ďalšiu relevantnú informáciu.

Filip Žídek

Do prvej „ostrej“ súťažnej jazdy sa v nedeľu nastupovalo s nastavením, ktoré bolo síce funkčné, ale vyskúšané iba raz. Celý tím s napätím očakával, ako sa to ukáže na čase, ale hlavne ako Ivan obstojí v boji so svojím hlavným konkurentom, maďarským jazdcom Laszlom Hernadim na Mitsubishi Lancer Evolution IX. Že sú títo jazdci ozaj dobrou konkurenciou, to ukázali výsledné časy. Necelé tri sekundy na 5180 metrov dlhej trati je ozaj pekný súboj. S týmto náskokom a s rovnakým nastavením nastupoval jazdec ZANETI aj do druhej súťažnej jazdy. Uvedomujúc si pár chýb z prvej si dal sám pre seba dva ciele. Poraziť Laszla a dostať svoj čas pod 2:25. Ten prvý sa mu podaril úplne suverénne, druhý ušiel o vlások. Výsledný čas v druhej jazde bol 2:25,616 (o takmer 5 sekúnd lepší ako čas Hernadiho) s priemernou rýchlosťou 128,1 kilometra za hodinu. Súčet oboch jázd priniesol Mutňanskému a ZANETI Motorsport prvé miesto v skupine, prvé miesto v triede a celkové šieste miesto v kategórii produkčných vozidiel.

Filip Žídek

Ďalšie víťazstvo je síce veľmi pekné, ale ZANETI nechce vyhrávať iba bitky. Podstatné je vyhrať vojnu. Aj keď v tomto prípade ide o vojnu pomyselnú, lebo súper prišiel veľmi športovo potriasť rukou a zagratulovať k peknej jazde a ešte krajšiemu výsledku. Malý súboj to však je. Súboj o titul FIA EHCC 2019 v triede S20, ktorý bude pokračovať na prelome augusta a septembra v Slovinsku, na podujatí GHD Petrol Ilirska Bistrica. Týmto pozývame všetkých fanúšikov, podporovateľov a partnerov ZANETI Motorsport na toto podujatie a pre tých, ktorí sa toho nemôžu zúčastniť prosíme – DRŽTE NÁM PRSTY. Ďakujeme

Peter Baran, ZANETI MotorsportDiskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri