Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Vrchy

Cesta za európskym titulom vedie cez Slovinsko

Friday, 30. 08. 2019 - 17:27, Peter Baran   

Cesta za európskym titulom vedie cez Slovinsko

V kalendári FIA European Hill Climb Cupu sú zapísané posledné dve podujatia, ktoré musia tímy absolvovať. Miesto konania oboch je Balkánsky polostrov. Ich dôležitosť pri tesných bodových súbojoch najlepšie podčiarkuje fakt, že na slovinskom GHD Petrol Ilirska Bistrica je prihlásené rekordné množstvo štartujúcich. Presne 231 jazdcov oživí atmosféru inak kľudného historického mestečka s 5000 obyvateľmi.

Aleš Mucha

Jazdcom však neostane veľa času na užívanie si pamiatok. Svoju pozornosť musia sústrediť v prvom rade na prekonanie 5010 metrov dlhej trate, ktorá má svoje osobitosti. Jednou je, že aj keď sa jedná o preteky automobilov do vrchu, časť trate je „z vrchu“. Jazdy dole kopcom je omnoho náročnejšia hlavne na brzdy. Ak k tomu pridáme ešte dve umelé šikany, do ktorých sa naletí obrovskými rýchlosťami, vyhrávať budú pravdepodobne jazdci, ktorí pôjdu „hlavou“.

Filip Žídek

ZANETI Motorsport vyslal reprezentovať svoje farby Ivana Mutňanského, ktorý je horúcim favoritom na titul Majstra Európy vo svojej triede. Pred samotným pretekom však tím riešil jednu zásadnú otázku. Čo bude lepšie postaviť na štart? Mitsubishi Lancer Evolution X R4, s ktorým Ivan absolvoval takmer celú sezónu, alebo Škodu Fabia R5, s ktorou už štartoval v Taliansku? Obe vozidlá patria do triedy S20, takže pri výbere bola voľná ruka. Po dôkladnom štúdiu a analýze profilu trate, po vypísaní výhod a nevýhod oboch vozidiel padla voľba na Mitsubishi. Rýchlu trať predsa len viac obľubuje „Mišiak“, Fabii zase sedia technickejšie úseky.

Filip Žídek

A aký je cieľ výpravy? Ten je jednoznačný. Vyhrať svoju triedu. Matematika v tomto prípade hovorí jednoznačnou rečou. Iba dvoma prvými miestami sa môže Ivan Mutňanský a ZANETI Motorsport dostať na prvé miesto v celkovom bodovaní FIA EHCC a získať európsky titul. Posledné podujatia ukazujú, že dôsledná príprava vozidla a pravidelná kontrola pred a po každej jazde, v spojení s Ivanovými zručnosťami a skúsenosťami sú zárukou úspechu.

Aleš Mucha

Chuť víťazstva je ako droga. Ak ju človek raz ochutná, stane sa na takmer závislý. A u pretekárov to platí dvojnásobne. ZANETI Motorsport túto chuť pozná, ale boj ešte stále nie je ukončený. K dokonalému úspechu už nechýba veľa, ale posledné kroky sú vždy najťažšie. Či a ako sa ich podarí ZANETI urobiť, to ukáže iba čas.

Peter Baran, ZANETI MotorsportDiskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri