Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Vrchy

Čambálik v Čiernom Balogu nielen horel, ale aj bodoval

Tuesday, 09. 07. 2024 - 18:31, Miroslav Majláth   

Čambálik v Čiernom Balogu nielen horel, ale aj bodoval

Bohumír Čambálik sa v tohtoročnej sezóne prvýkrát objavil na štarte pretekov automobilov do vrchu až v Čiernom Balogu a hneď bolo o ňom poriadne počuť.

 

T. Szabosi;jm1a3586-3.jpg

„Balog mne netreba predstavovať, je to krásny kopec a už som na ňom viackrát jazdil. Teším sa na štart a to aj z dôvodu, že sú to moje prvé preteky v tomto roku,“ oznámil v piatok pred pretekmi Bohumír Čambálik.

T. Szabosi;jm1a6266-1.jpg

Keďže Čambo trať v Čiernom Balogu poznal z minulosti, bolo to pre neho o moc jednoduchšie ako pre niektorých jeho súperov, ktorí tu štartovali úplne prvýkrát. Napriek tomu, po dlhej dobe sadnúť za volant pretekárskeho auta, nie je celkom jednoduché a tak si aj Čambo musel chvíľku zvykať. Výsledkom bolo tretie miesto v triede 5a, ako štvrté miesto v skupine 5 v medzinárodných majstrovstvách a navyše aj šestnáste miesto absolútneho poradia v rámci slovenského šampionátu.

T. Szabosi;asf71588-4.jpg

„Trať bola výborne pripravená, bola nádherná, ale aj veľmi rýchla. Musel som sa najskôr nastaviť na pretekársku vlnu, čo chvíľku trvalo. Predsa len od posledných minuloročných pretekov ubehlo veľa času. Ale všetko bolo super, tak som spokojný,“ povedal v sobotu po pretekoch Bohumír Čambálik.

T. Szabosi;jm1a4907-1.jpg

V nedeľu dal o sebe Čambo vedieť už v prvej tréningovej jazde, keď pri jej absolvovaní začala jeho Honda Civic TypeR R3 horieť. Všetko sa však podarilo urýchlene uhasiť. V servisnom depe nastalo predstavenie šikovných ručičiek, ktoré dostali opäť Hondu do príslušnej kondície. Čambo tak mohol nastúpiť aj do nedeľňajších pretekov. V nich sa mu podarilo opäť zajazdiť tretí najrýchlejší čas v triede 5a, ale aj v skupine 5 a v absolútnom poradí poskočil v nedeľu na trináste miesto.

T. Szabosi;asf71590-4.jpg

„Prvý tréning ten ma poriadne vystrašil. Praskla olejová hadica, ktorá striekala rovno na zvody a tam sa tá omotávka chytila. Keď som zastavil boli plamene, ale na stanovisku kde som ostal stáť sme to hneď uhasili. Zľakol som sa, že to bude môj štart, ale zároveň aj koniec sezóny. V depe sa na to pozrel mechanik a zistil, že tam veľa roboty nie je, tak sme to v priebehu troch hodín spravili a popoludní som mohol štartovať. Síce to bolo dnes bez tréningu, ale zase s lepšími časmi. Ďakujem partnerom za podporu a mechanikom za perfektnú a obetavú prácu,“ ukončil rozprávanie spokojný Bohumír Čambálik.

Bohumír Čambálik

So Strong Racing teamom sa nelúčime nadlho, keďže už o dva týždne sú preteky na Pezinskej Babe, čo je pre Čamba domáci kopec.

Strong Racing Team

Miro Majláth

 Diskusia k článku

Najnovšie galérie

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri