Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Vrchy

Baba nebola zlá, aký bude Buzetski?

Friday, 13. 09. 2019 - 11:18, Peter Baran   

Baba nebola zlá, aký bude Buzetski?

TODOS Cena Slovenska Baba-Pezinok bolo ďalšie podujatie sezóny 2019 v pretekoch automobilov do vrchu. Na tomto horskom prechode v blízkosti Bratislavy, domáceho mesta Ambruz Racing tímu, samozrejme nemohli chýbať jeho zástupcovia. Vyslaná bola dvojica zástupcov, ktorá bojuje v národnom šampionáte o tie najvyššie priečky. Martin Juhás a Peter Kacvinský sa museli vysporiadať s ozaj náročnými podmienkami, ktoré počasie pripravilo na súťažný víkend.

Tibor Szabosi

Dážď, voda, mokro, k tomu nie práve najlepší povrch trate. Podmienky, ktoré väčšina jazdcov nemá práve v obľube. A predstavte si, že toto všetko musíte absolvovať vo formule. Maťo Juhás sa na túto strastiplnú cestu vybral so svojím Tatuusom FR2000. Sobotné tréningové jazdy boli „pod vodou“. Vo vyjazdených koľajach, ktoré sú na viacerých úsekoch Pezinskej Baby, bolo ovládanie formuly takmer na hrane možného a nemožného. Výsledok tréningov bol podstate nepodstatný. Hlavné bolo dostať sa hore. Súťažné jazdy boli v podobnom duchu. Náročné podmienky, ktoré robili z Tatuusu ťažko riaditeľný stroj. Celkové 12. miesto a druhé miesto v triede D/E2-2000 síce nebolo práve to, čo sa na Babe očakávalo, ale vzhľadom k podmienkam sa to lepšie jednoducho nedalo.

Tibor Szabosi

Nedeľa mala priniesť o niečo menej dažďa a o trochu viac slnečných lúčov. A tak aj bolo. Trať pomaly preschýnala, pre Martina sa začali vytvárať podmienky na ozajstné pretekanie. Aj keď sa na trati stále nachádzali mokré miesta, celá Maťova jazda už nebola iba o snahe udržať sa na ceste, ale už to bolo o výsledku. Podarilo sa mu pekne zabojovať. Z prvej súťažnej jazdy si odniesol 5. miesto celkového poradia. V druhej súťažnej sa podarilo pozíciu ešte vylepšiť, 4. miesto celkového poradia v tak silnej konkurencii je už ozaj pekný výsledok. Súčet časov znamenal pre Maťa Juhása a Ambruz Racing celkové 5. miesto absolútne a druhé miesto v triede.

Tibor Szabosi

Druhým zástupcom Ambruz Racing na Pezinskej Babe bol Peter Kacvinský so svojou Hondou Civic TypeR. V prvej sezóne s Hondou sa Petrovi nedarí nadviazať na úspechy z minulých rokov. Časy, ktoré dosahoval na Pezinskej Babe, nezodpovedajú jeho potencionálnej rýchlosti a schopnostiam. Vlastne prvá sezóna v novom vozidle je často iba o dolaďovaní a hľadaní toho najlepšieho nastavenia. Peťovi patrila v sobotu 5. priečka v hodnotení triedy N-2000. V nedeľu sa mu toto miesto podarilo vylepšiť o jednu priečku a ostal tesne pred bránami stupňov pre víťazov.

Tibor Szabosi

Ambruz Racing čaká aj tento víkend poriadna skúška. FIA European Hill Climb Championship v Chorvátsku. Posledné podujatie tohto šampionátu v sezóne 2019 ešte stále môže zamiešať karty v triede N, v ktorej Peter nastupuje so svojím Mitsubishi Lancer Evolution IX. Na 5,001 kilometra dlhú trať podujatia Buzetski Dani sa vyberie bojovať aj Anka Ambruz v Honde Civic TypeR. Charakter kopca síce nezodpovedá pretekárskym preferenciám Anky, ale nebola by to prvá výzva tejto sezóny, ktorej sa postavila čelom. Obom ostáva zapriať veľa šťastia a silu v rukách. Vám, fanúšikom motorizmu, ďakujeme za podporu. Znamená to pre nás neskutočne veľa.

Tibor Szabosi

Peter Baran, Ambruz RacingDiskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri