Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Rally  »  Národné šampionáty  »  Slovensko

Auto Show do detailov naplnila predstavu Ľuboša Búša

Tuesday, 16. 11. 2021 - 17:37, Miroslav Majláth   

Auto Show do detailov naplnila predstavu Ľuboša Búša

Posledné podujatie slovenskej auto športovej sezóny a to nie iba veľkej, ale aj seriálu Motorsport Rally Cup sa uskutočnilo na Slovakia Ringu a medzi štartujúcimi nechýbal ani Ľuboš Búš.

 

Tibor Szabosi;ac7i9634-5.jpg

Podujatie 12. KESKO MOBILE AUTO SHOW 2021 ukončilo slovenskú sezónu automobilových športov. Na rally tratiach umelo vytvorených v rámci areálu Slovakia Ring si to medzi sebou rozdali nielen rallysti, ale aj kopciari, okruhári, či rallycrossári. Okrem tejto zmesky jazdcov bojovali v rámci podujatia o posledné tohtoročné body aj účastníci seriálu Motorsport Rally Cup. A práve v tejto skupine bojovali na vozidle Honda Civic TypeR aj Ľuboš Búš a jeho spolujazdec Ľuboš Surovič.

Tibor Szabosi;asr69514-4.jpg

„Na Auto Show chodím veľmi rád. Je tu vždy dobrá atmosféra, ale aj výborná organizácia. Som rád, že v tomto roku sa Auto Show zase posunula dopredu, organizátor pripravil trate, ktoré sme síce išli už v rámci veľkej rally, ale na Auto Show ešte neboli použité. Navyše sa tu prvýkrát predstavil aj seriál Motorsport Rally Cup, ktorého súčasťou sme boli aj my, čo bolo super,“ povedal v úvode Ľuboš Búš.

Tibor Szabosi;asr62885-4.jpg

Ako už Ľuboš naznačil, organizátor v tomto roku pripravil pre účastníkov 12. KESKO MOBILE AUTO SHOW 2021 štvoricu rýchlostných skúšok. Tie tvorili dva samostatné úseky, ktoré svojim charakterom dokázali poriadne potrápiť aj skúsené rally posádky. Striedali sa totiž na nich úzke aj široké úseky, rýchle aj pomalé a poriadne technické pasáže, čistý asfalt, ale aj prejazdy nespevneným povrchom.

Tibor Szabosi;ac7i9667-4.jpg

„Všetko bolo super, trate dobré, len to počasie. Zatiaľ čo v piatok bolo krásne slnečno, v sobotu sa všetko pokazilo, prišlo mrholenie, aj drobný dážď a zima. Následkom toho bola poriadne šmykľavá trať. Ale všetko sme zvládli, v cieli nám nakoniec patrilo štvrté miesto z jedenástich možných, takže sme nadmieru spokojní,“ doplnil záverom Ľuboš Búš.

Tibor Szabosi;ac7i7371-4.jpg

Teraz Ľuboša a jeho mechanikov čaká zimná prestávka počas ktorej musia skontrolovať celú Hondu Civic TypeR, vymeniť všetky nie celkom funkčné diely a pripraviť sa na budúcoročnú sezónu.

Miro MajláthDiskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri