Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Rally  »  Národné šampionáty  »  Slovensko

ARIES Racing na Szilveszter Rally najrýchlejším slovenským tímom

Tuesday, 03. 01. 2023 - 09:38, Miroslav Majláth   

ARIES Racing na Szilveszter Rally najrýchlejším slovenským tímom

Pre slovenský ARIES Racing bolo podujatie konajúce sa každoročne na maďarskom Hungaroringu novinkou. Napriek tomu posádka Marek Špavelko – Emil Horniaček podala výborný výkon.

 

Tibor Szabosi;asr62279-3.jpg

23. Fernstherm Kontakt - Szilveszter Rally 2023 odštartovalo v dňoch 27. – 29.12.2022. Tak ako aj v minulosti, dve z trojice rýchlostných skúšok tvorila trať vyskladaná z úzkych obslužných komunikácií a širokej pretekárskej trate na okruhu Hungaroring. Tretia sa konala mimo areál okruhu, pričom súťažiaci ak chceli uspieť, museli absolvovať celkovo šesť rýchlostných skúšok v súhrnnej dĺžke päťdesiattri kilometrov. Posádka ARIES Racingu, Marek Špavelko – Emil Horniaček sa divákom predstavila s vozidlom Ford Fiesta Rally3 zaradenom do triedy H12 Licences. A počas celej súťaže si viedla veľmi dobre, čoho výsledkom bolo štvrté miesto v spomínanej triede, ako aj šestnáste miesto konečného absolútneho poradia. Týmto umiestnením zároveň Marek s Emilom boli najrýchlejšou slovenskou posádkou na Szilveszter Rally 2023.

Tibor Szabosi;asr63874-7.jpg

„Bola to dobrá kúpa. To auto je fakt čitateľné, výborné na brzdy, retardéry sa dajú prejsť veľmi rýchle. Som fakt spokojný. Čo sa týka Szilveszter Rally, štartoval som na Hungaroringu druhýkrát. Na štarte bolo neskutočne veľa áut, v okolí tratí množstvo fanúšikov. Jediné čo by som organizátorom vytkol je spôsob zverejňovania vykonávacích nariadení. Keď už používajú aplikáciu Sportity bolo by fajn keby vykonávačky o zmene trate dali aspoň na žltý papier, ako je to v predpisoch. Inak nemám žiadne pripomienky. Chcel by som poďakovať Paľovi Cireňovi a partnerom ARIES Racingu za výbornú spoluprácu. Teším sa na ďalšie pokračovanie,“ zhodnotil Marek Špavelko v cieli súťaže.

Tibor Szabosi;asr63846-2-1.jpg

Z dobrého výkonu posádky mal veľkú radosť aj šéf ARIES Racingu Pavol Cireň.

Tibor Szabosi;asf77721.jpg

„Som s výkonom našej posádky maximálne spokojný. Chalani išli s Fordom Fiesta Rally3 iba svoju druhú súťaž, ale ako sa zdá s autom sa už poriadne zžili. Predviedli výkon za ktorý som im vďačný, okrem toho boli v cieli celej súťaže najrýchlejšou slovenskou posádkou, čo hovorí samo o sebe. Moja vďaka patrí aj partnerom ARIES Racing Teamu za celoročnú podporu. Sezóna 2022 pre nás práve skončila, no do štartu novej ostáva už veľmi málo času a my sa jej už nevieme dočkať.“

Tibor Szabosi;asf77728.jpg

Tak ako Paľo Cireň naznačil, do štartu sezóny 2023 ostáva už iba zopár desiatok dní. V jej priebehu budeme opäť ARIES Racing a jeho jazdcov sledovať v rámci okruhových podujatí, veríme však, že aj na ostatné disciplíny motoristického športu členovia tímu nezanevrú a uvidíme ich aj v rámci rally, či pretekov automobilov do vrchu. Určite vás budeme o všetkých štartoch pravidelne informovať.

ARIES Racing

Miro MajláthDiskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri