Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Okruhy

ARC Bratislava začal sezónu WEC testovaním v Prológu

Wednesday, 28. 04. 2021 - 11:22, Public relations   

ARC Bratislava začal sezónu WEC testovaním v Prológu

Premiérový štart slovenského tímu v Majstrovstvách sveta vytrvalostných pretekov automobilov FIA WEC sa blíži. Na belgickom okruhu Spa-Francorchamps sa začala Prológom nová Season 9 najprestížnejších vytrvalostných pretekov, ktorej vrcholom bude 24h Le Mans.

5-77.jpg

ARC Bratislava posiela na legendárnu trať v Ardenách typicky žltý Ligier JS P217 s motorom Gibson a posádkou Miro Konôpka - Oliver Webb - Tom Jacskon. Prvé hodiny boli zamerané najmä na hľadanie správneho nastavenia a prispôsobenia sa novým technickým predpisom, ktoré ubrali vozidlám v triede LMP2 poriadny kus výkonu.

8-17.jpg

“Nová sezóna je zaujímavá najmä príchodom triedy Hypercars, ktorej sa tu všetko prispôsobuje. Aj preto sme dostali nový aerokit, ktorý zhoršil aerodynamiku auta a tiež sme prišli o asi 85 koní na výkone motora a minimálnu hmotnosť nám zvýšili na 950 kilogramov,” povedal na začiatok Miro Konôpka, štvornásobný účastník 24h Le Mans. “Navyše sme jediný tím v štartovom poli s modelom Ligier, čo hovorí samo za seba. Ale budeme sa snažiť zabojovať a aj s pomocou skúseného Olivera Webba nájsť čo najlepšie nastavenie. Oli v prvých pretekoch WEC štartovať nemôže, namiesto neho príde náš starý známy Darren Burke, ktorý s nami štartuje už 4 sezóny v ázijskej Le Mans sérii.”

3-142.jpg

Prvý deň prológu skončil ARC Bratislava na 13. mieste v triede LMP2. Celkové poradie vyhral tím United Autosport USA, až na 3. mieste bolo prvé vozidlo novej triedy Hypercars Alpine A480, najlepšia Toyota bola až piata. V utorok sa slovenský tím ARC Bratislava posunul na 10. miesto v LMP2, štvrté v skupine PRO/AM. Najrýchlejšia už bola Toyota z triedy Hypercars. Prvé podujatie FIA WEC Season 9 - Total 6h Spa 2021 - sa ide v sobotu 1. mája.

1-226.jpg

2-192.jpg

7-26.jpgDiskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri