Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Okruhy

ARC Bratislava v Šanghaji tesne za víťazstvom

Sunday, 25. 11. 2018 - 21:01, Public relations   

ARC Bratislava v Šanghaji tesne za víťazstvom

Miro Konôpka siahal na víťazstvo v 1.kole Ázijskej Le Mans Série v čínskom Šanghaji. So svojím tímom ARC Bratislava skončil na skvelom 2. mieste v AM Trophy v triede prototypov LMP2. V posádke s Britom Darrenom Burkeom a Číňanom Kang Lingom dokončili štvrohodinové preteky na Medzinárodnom okruhu v Šanghaji na 4. Priečke celkového poradia. Od tretieho v cieli ich delilo len necelých 9 sekúnd.

e2289cab-66cb-4e9f-b99f-629120b02d82.jpg

"Urobili sme maximum, čo sme mohli, no napokon sme len druhí, čo nás dosť prekvapilo," povedal v cieli Miro Konôpka. "Športová diplomacia zrejme funguje len pre silných a bohatých. V cieli pred odovzdávaním cien na stupňoch víťazov sme sa dozvedeli, že v našej kategórii AM Trophy štartoval aj tím United Motorsport. V štartovej listine urobili pred pretekmi zmenu s výnimkou, ktorú udelili jednému z ich jazdcov a zaradili ho podľa nej do bronzovej kategórie. V tom by nebol až taký problém, no my sme sa cel preteky snažili držať pred inými súpermi a týchto sme si ani nevšímali. V cieli sme za nimi boli len 8,9 sekundy. Ak by sme to tušili, tak na nich skúsime trochu tlačiť a možno by to vyšlo. No už s tým nič nenarobíme, pokúsime sa ich zdolať vo Fudži o dva týždne."

b2f75c98-9bfc-42c8-a615-8612a7e977e1.jpg

Preteky v Šanghaji vyhral tím Spirit of Race, pričom vlaňajší šampióni Jackie Chan DC Racing #1 ich vôbec nedokončili. V zostávajúcich troch kolách sa teda ešte môže veľa toho udiať. Pozvánku na 24h Le Mans dostane automaticky ako šampión LMP2, tak aj víťaz AM Trofeje, o ktorú bojuje ARC Bratislava s Mirom Konôpkom.

ff652b14-830f-41eb-838b-17d849bcf728.jpgDiskusia k článku