Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Okruhy

ARC Bratislava v Šanghaji nedokončil

Wednesday, 27. 11. 2019 - 14:52, Public relations   

ARC Bratislava v Šanghaji nedokončil

Prvý krok slovenského tímu ARC Bratislava v ústrety tretiemu štartu na 24h Le Mans nevyšiel. V rámci 4-hodinových pretekov v čínskom Šanghaji sa Miro Konôpka so svojim prototypom Ligier JS P2 bil o víťazstvo, no vidieť cieľ mu nebolo súdené.

2-156.jpg

Do pretekov na Shanghai International Circuit odštartoval žltý prototyp s číslom 4 z pole position v triede LMP2 AM. Za volantom bol najprv Miro Konôpka, ktorého po hodine striedal Číňan Kang Ling. Ten bol členom slovenského tímu aj vlani, pri víťazstve v triede a postupe do Le Mans. Aj tentoraz ukázal svoju nespornä rýchlosť a prepracoval na čele triedy LMP2 AM si postupne vyjazdil náskok jedného kola pred súpermi. Noví tímoví inžinieri spolupracujúci z ARC Bratislava stanovili riskantnú taktiku, v ktorej mal Kang Ling čo najviac natiahnuť prostredný stint. No risk tentoraz nebol zisk. Hodinu pred koncom zostal Ligier ARC Bratislava stáť na trati, asi 100 metrov pred vjazdom do boxu -- bez paliva.

9-11.jpg

Miro Konôpka neskrýval sklamanie, no tím musel riskovať, ak chcel vyhrať: “Vedeli sme, že na posledný stint nasadí tím RLR svojho najrýchlejšieho jazdca, inak testovacieho pilota tímu F1 Haas, ktorý zázračne v tejto sérii jazdí medzi amatérskymi jazdcami s nižšou kategorizáciou. Preto sa inžinieri snažili natiahnuť čo najdlhšie Lingov stint. Prepočítali sa. Chceli sme asi príliš veľa a stratili sme všetko. Cesta na 24h Le Mans 2020 sa nám týmto veľmi skomplikovala."

8-15.jpg

Ďalšie kolo Ázijskej Le Mans Série sa pôjde v januári v Austrálii na novom okruhu Bend. Vo februári sa bude o postup do Le Mans bojovať v malajzijskom Sepangu a seriál vyvrcholí v thajskom Burirame.

ARC Bratislava

5-56.jpgDiskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri