Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Okruhy

ARC Bratislava cez víkend v Dubaji v Asian Le Mans Series

Saturday, 11. 02. 2023 - 09:21, Tibor Szabosi   

ARC Bratislava cez víkend v Dubaji v Asian Le Mans Series

Tohoročná edícia Ázijskej Le Mans Série štartuje už tento víkend 10.-12. februára dvoma pretekmi v Dubaji v Spojených arabských emirátoch na tamojšom Autodrome. Na štart sa postaví rekordný počet 48 vozidiel a 140 pretekárov: 24 prototypov (9 LMP2 a 15 LMP3) a 24 áut triedy GT3.

3-215.jpg

V nabitom štartovom poli nebude chýbať ani slovenský tím ARC Bratislava so svojím typicky žlto sfarbeným prototypom Oreca 07 Gibson LMP2. Posádku tvorí veterán Miro Konôpka s dvomi mladíkmi – Lászlom Tóthom z Maďarska a Nicom Pinom z Čile.

4-177.jpg

Miro Konôpka sa na štyri štarty v Emirátoch (dva v Dubaji a následne dva v Abú Dhabí) veľmi teší: "Konkurencia je tohto roku extrémna: sú tu bývali piloti F1 – Mazepin, Di Resta, Jani, či viacerí víťazi 24h Le Mans. Táto séria je aj kvalifikáciou na 24h Le Mans, ktoré v tomto roku slávi 100. výročie. Do Majstrovstiev sveta vstúpilo 10 automobiliek s novými prototypmi Hypercasr a LMDh, a tak sa tam každý chce dostať. Bude to viac ako náročné, postupuje len víťaz Asian Le Mans Series. Ale sme tu a urobíme všetko, pre čo najlepší výsledok."

2-269.jpg

5-131.jpg

6-79.jpgDiskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri