Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Vrchy

Ambruzovci úspešne bojovali a budú bojovať

Friday, 06. 09. 2019 - 16:36, Peter Baran   

Ambruzovci úspešne bojovali a budú bojovať

Ambruz Racing tím má svojich zástupcov v rôznych šampionátoch. Z toho vyplýva časová náročnosť pre jednotlivých členov, dokonalé zvládnutie logistického zabezpečenia, ale aj obrovské nadšenie všetkých zainteresovaných. Bez týchto troch hlavných atribútov by žiadny z jazdcov, v prípade rely hovoríme o posádke, nemohol dosahovať také výsledky, ako dosahuje.

Werner Schneider

Aj minulý víkend sa bojovalo o ďalšie body. Peter Ambruz a Anka Ambruz cestovali na podujatie FIA EHCC do chorvátskej Ilirskej Bistrice. Podujatie GHD Petrol Ilirska Bistrica si pre európsku špičku pripravilo náročnú, 5,01 kilometra dlhú trať. Peter Ambruz so svojim Mitsubishi Lancer Evolution IX bojoval v skupine N. Výsledok prvého tréningu dával veľkú šancu na pekný výsledok. Samozrejme, pohľad padol aj na stupienok najvyšší, aj keď časy dvoch najrýchlejších (Peter prvý tréning vyhral) boli v dvoch desatinách sekundy. Druhý tréning jednoducho predal s cieľom šetriť techniku. Predsa len, sústrediť sa treba hlavne na „ostré“ jazdy. Talian Antonino Migliuolo spravil čas ako z iného sveta. Peter však nehodil flintu do žita a začal boj s Tomášom Vavrincom o druhú priečku. Niečo viac ako jeden a pol sekundový náskok z prvej súťažnej jazdy nedával Tomášovi žiadnu istotu. Nebol to ten pohodlný „vankúš“ na kľudnú jazdu a teda všetko bolo otvorené. V druhom meranom kole sa Petrovi Ambruzovi podarilo svoj čas vylepšiť, podarilo sa mu vybojovať druhé miesto. V súčte časov oboch jázd to však na Tomáša Vavrinca nestačilo. „Ďakujem Tomášovi za pekný súboj a zároveň mu gratulujem k peknému výsledku. Pre mňa to bol ozaj zážitok a práve preto sadám do auta vždy rád. Tretie miesto z Európy je viac ako pekný výsledok.“ Povedal Peter hneď po zobrazení neoficiálnych časov.

Werner Schneider

Po Petrovom boku bojovala aj Anka Ambruz. V jej prípade sa dá hovoriť o celosezónnom boji. Nová technika mala často technické problémy, takmer celú sezónu sa hľadalo vhodné nastavenie vozidla. Ak k tomu pridáme nehodu a drobné „šrámy z boja“....no veľa pretekárov by sa asi aj vzdalo. U Anky sa však dá pozorovať priamy opak. Ako keby u nej platilo desaťnásobne „čo ťa nezabije, to ťa posilní“. Je priamym a jasným dôkazom toho, že ak človek ozaj niečo chce, dosiahne to. Problémy na jej Honde Civic TypeR sa postupne odstránili, Anka sa pekne zžíva s technikou a postupne zrýchľuje. Bude veľmi zaujímavé sledovať jej vystúpenia v budúcej sezóne.

Werner Schneider

Tretím zástupcom Ambruzovcov vo víkendových bojoch o body bol Vlado Hudy s Jarom Frischom a ich Renaultom Clio Ragnotti. Táto trojica prišla bojovať, a v podstate potvrdiť svoju dominanciu v triede, na DeutschMann Rally Trebišov, ktorá je zaradená do Majstrovstiev Slovenska v rely. Po výbornom začiatku, kde sa okamžite usadili na čele hodnotenia v triede 5, prišla obrovská smola. Prvý a druhý meraný úsek jednoznačné prvenstvo a potom odstúpenie. Ukázala sa tu jedna veľká pravda – nestačí vyhrať jednu vložku, podstatné je vyhrať preteky. Vladkovi a Jarovi sa to v Trebišove síce nepodarilo, ale aj napriek tomu ostávajú na čele priebežného hodnotenia šampionátu vo svojej triede.

Tibor Szabosi

Po tomto viac či menej úspešnom víkende sa na Pezinskej Babe predstaví dvojica, ktorá oddychovala. Oddychovala iba pomyselne, keďže príprava je základ úspechu. Maťo Juhás sa, vlastne ako počas celej aktuálnej sezóny, ukáže na Babe s Tatuusom FR2000 v triede D/E2 -2000 a Peťo Kacvinský bude bojovať v N-kách na Honde Civic TypeR. Chalanom prajeme veľa úspechov a o týždeň pokračujeme posledným kolom FIA IHCC v Chorvátsku, Buzetski dani. Ďakujeme za podporu a tešíme sa na ďalšie stretnutia.

Tibor Szabosi

Tibor Szabosi

Peter Baran, Ambruz RacingDiskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri