Home  »  Vrchy

Ambruz Racing s Maťom Juhásom opäť bodoval

Friday, 28. 06. 2019 - 16:24, Public relations

Oždianske serpentíny sa dajú považovať za slovenskú klasiku. V Majstrovstvách Slovenska v pretekoch automobilov do vrchu sú už stálicou, ktorá sa každým rokom teší čoraz väčšej obľúbenosti. Dôkazom toho je takmer päťdesiatka jazdcov, ktorí boli pripravení zabojovať o ďalšie body v majstráku PAV.

Samozrejme, nemohli medzi nimi chýbať zástupcovia Ambruz Racing. Bratislavský tím vyslal dvojicu jazdcov, ktorí bojovali v rôznych triedach. Veľké očakávania boli hlavne od Martina Juhása, ktorý dokazuje svoje jazdecké umenie hneď v prvej sezóne s Tatuusom FR2000. A Martin nesklamal. Už tréningové jazdy naznačovali, že nebude bojovať iba o víťazstvo v triede, ale aj o umiestnenie na „bedni“ v celkovom hodnotení. V oboch sa mu podaril čas, ktorý znamenal tretie miesto. Ale tréning je tréning, súťažná jazda je súťažná jazda. A tá môže vyzerať úplne inak. Martin zúročil svoje bohaté skúsenosti a do bodky zopakoval výsledok tréningov. Dve tretie miesta absolútne, súčet časov rovnako znamenal tretie miesto. Suverénne prvenstvo v triede D/E2-2000 a najrýchlejší čas vozidla s jednou poháňanou nápravou boli už iba tou povestnou čerešničkou na torte. Nedeľná časť súťaž mala o čosi iný priebeh, ktorý ovplyvnilo hlavne počasie. To prinieslo dážď a do boja s vozidlami s pohonom 4x4 by sa pustil iba samovrah. Ale kto pozná Martina určite vie, že ten sa nevzdáva. Prvý tréning bol ešte na suchu s rovnakým výsledkom, ako v sobotu – 3. miesto. Na druhý už Martin nenastúpil. Prišli merané jazdy na asfalte, ktorý bol po krátkom daždi mokrý. A tu už Tatuus s pohonom zadnej nápravy jednoducho nemohol konkurovať štvorkolkám. O to viac bol výsledok prekvapením. 6. miesto celkového poradia, strata na piateho Petra Jureňu iba necelých 0,5 sekundy. Druhá ostrá jazda znamenala pre Maťa výsledok, ktorý bol rovnaký, ako jeho štartové číslo. A teda 7. najrýchlejší čas celkového poradia, v súčte časov sa rovnako umiestnil na 7. mieste celkového poradia. Maximálne množstvo bodov bral v triede D/E2-2000 za prvé miesto počas oboch dní.

O čosi menej sa darilo druhému zástupcov Ambruz Racing, Peťovi Kacvinskému. Ten nastúpil na Honde Civic TypeR v triede N do 2000. Aj keď tréningy boli podľa očakávania, v súťažnej jazde sa objavili drobné chybyčky, ktoré sa už do cieľa nedali vymazať. A tak Peťovi iba tesne ušlo 3. miesto v triede, ostala mu tá povestná „zemiaková“ medaila. Dážď a mokrá trať mu nesedia vôbec. Už keď sa začalo „zaťahovať“, sám povedal: „Tak dnes to na bedňu už určite nedám.“ A veru, bola to aj pravda. Peter Kacvinský si v porovnaní so sobotou pohoršil o jedno miesto, domov si tak z druhého dňa odniesol body za piaty najrýchlejší čas v triede N do 2000 cm3.

Ani po Ožďanoch neostáva čas na relax. Ambruz Racing tím sa delí, predstaví sa na dvoch rôznych podujatiach, v rôznych disciplínach. Jeho „kopcová“ časť zamieri do Talianska na kopec, tá „relystická“ bude bojovať o ďalšie body v Majstrovstvách Slovenska v rely na súťaži Rally Prešov. Tešíme sa na vás, na vašu podporu a zároveň ďakujeme za doterajšiu priazeň.