Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Vrchy

Ambruz Racing na Rechberg vo štvorici

Tuesday, 23. 04. 2019 - 18:54, Public relations   

Ambruz Racing na Rechberg vo štvorici

Tradičný Rechbergrennen je jediný kopcový podnik v Rakúsku, ktorý je zaradený do FIA Hill Climb Championship. Aj to je jeden z dôvodov, prečo sa 5.050 metrov dlhá trať teší nesmiernej popularite medzi jazdcami a divákmi. Už tento víkend sa tu predstaví takmer 250 štartujúcich a medzi nimi, samozrejme, nebudú chýbať ani členovia Ambruz Racing.

Tibor Szabosi;c30i8071-9.jpg

Z tímovej štvorky bude v najvýkonnejšom vozidle bojovať Peter Ambruz. Po úspešnom úvode sezóny, kde si z Francúzska doniesol body za tretie miesto, sa určite bude snažiť pokračovať v tomto trende aj u našich susedov. Jeho Mitsubishi Lancer Evolution IX má všetky predpoklady na to, aby sa v silnej konkurencii umiestnilo vysoko. A že to budú zaujímavé súboje, tomu nasvedčuje aj štartová listina. V triede N +3000 je prihlásených 11 štartujúcich vozidiel. „Ak by sa nám podaril rovnaký výsledok ako na prvom podujatí, bol by som veľmi spokojný. Auto je pripravené dobre, ja sa cítim rovnako fajn. Základné predpoklady si teda povezieme, ostatné ukážu časy.“ Slová, ktoré Peťo povedal pri balení techniky, sú peknou pozvánkou pre všetkých fanúšikov.

Tibor Szabosi;c30i1359-9.jpg

Spomenula sa štartujúca štvorica. Druhou zástupkyňou Ambruz Racing je Anka Ambruzová. Ankina Honda Civic Type R prešla počas zimnej pauzy takmer kompletnou rekonštrukciou. Aj keď sa jedná o auto z minulej sezóny, a teda je to už zohraná dvojica, úvod sezóny býva vždy ťažký. Krátke testovanie pred pretekmi ukončila slovami: „dobré to je... super to je...“ Vidieť takto sa tešiť nežné pohlavie na preteky napĺňa radosťou každého motoristického nadšenca.

Tibor Szabosi;asf-9507-1.jpg

Anke bude v triede N – 2000 konkurenciou okrem iných aj ďalší člen Ambruz Racing. Skúsený borec Peťo Kacvinský sa na štart postaví rovnako s Hondou Civic Type R. Okrem súperenia s tímovou kolegyňou ho bude čakať ešte ďalších osem jazdcov, ktorí si budú chcieť uchmatnúť pódiové umiestnenie pre seba. Ľahké to určite mať nebudú, ale ak by to bolo ľahké, robil by to každý.

Tibor Szabosi;asf-8919a.jpg

Povestnou čerešničkou na torte bude Tatuus FR2000, ktorý bude držať pevne v rukách Martin Juhás. Svoje dlhoročné skúsenosti z pretekov automobilov do vrchu sa bude snažiť premeniť na úspech v konkurencii ôsmych vozidiel, ktoré sú prihlásené do triedy D/E2-SS do 2000 kubíkov. 

Tibor Szabosi;c30i7574-11.jpg

Aj v ďalekom Francúzsku členovia Ambruz Racing zahliadli pri trati slovenské vlajky. Oproti tomu je Rechbergrennen „za rohom“ a preto všetci veríme, že tých slovenských vlajok bude neúrekom. Týmto pozývame všetkých nadšencov motorizmu na druhé podujatie kopcového seriálu FIA Hill Climb Championship do Rakúska.

Tibor Szabosi;c30i0161-22.jpg

Peter Baran
Ambruz RacingDiskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri