Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Vrchy

Ambruz racing na dvoch frontoch

Tuesday, 02. 07. 2019 - 09:49, Public relations   

Ambruz racing na dvoch frontoch

Pre priaznivcov motorizmu nebude žiadnou novinkou informácia, že aj keď primárnou doménou Ambruz racing tímu sú kopcové majstrovstvá, svoje zastúpenie má aj v rely. A prvý júlový víkend bude pre obe divízie plný výziev. Vyberú sa totiž na podujatia, ktoré sú jednak náročné a v ktorých vystupujú v tej najkrajšej a zároveň najťažšej úlohe, v úlohe lídra.

Tibor Szabosi;asf-4393-1.jpg

Kopčiari sa pripravili na cestu na sever Talianska, konkrétnejšie do provincie Trento. Tu ich čaká už siedme podujatia majstrovstiev FIA European Hill Climb Championship (FIA EHCC), ktoré bude nesmierne náročné hlavne z jedného dôvodu. Dĺžka trate – to je to kľúčové slovo. Priemerná dĺžka tratí vo FIA EHCC je na úrovni šesť až sedem kilometrov. Trento Bondone má však neuveriteľných 17,3 kilometra, s maximálnym stúpaním 33%. Takže to bude o tréningu, tréningu a memorovaní, memorovaní. A k tomu bude nevyhnutné nájsť vyváženosť medzi rýchlosťou a presnosťou pri jazde.

Tibor Szabosi;c30i8659-21.jpg

A na koho toto malé šialenstvo čaká? Peter Ambruz je vo FIA EHCC malou stálicou. So svojím kopcovým špeciálom Mitsubishi Lancer Evolution IX sa s istotou pokúsi nadviazať na úspechy tejto sezóny. Dvojičkou, a nie iba životnou, ale aj športovou, mu aj v Taliansku bude Anka Ambruz. Tá sa predstaví so svojou Hondou Civic TypeR. Anka v tejto sezóne trošku bojuje s nastavením vozidla, boj to však určite nie je márny. Malými krôčikmi, ale zato kontinuálne, sa jej darí zrýchľovať. Trento Bondone robí radosť športovým fanúšikom už od roku 1925. Či urobí radosť Ambruz Racingu a jeho fanúšikom v roku 2019, to sa uvidí.

Tibor Szabosi;c30i0724-18.jpg

Trochu z iného súdka, aj keď stále z toho motoristického, je nasadenie relystov o Ambruza. Vlado Hudy s Jarom Frischom majú pred sebou kratučkú cestu. Ako košičania smerujú do Prešova. Ich účinkovanie 25. ročníku Rally Prešov bude mať v princípe iba jediný cieľ. Potvrdiť vedúcu pozíciu v Majstrovstvách Slovenska v rely vo svojej triede. Renault Clio Ragnotti je pripravený, chlapci rovnako a neostáva nič iné, ako veriť a fandiť.

Tibor Szabosi;asf-6015-6.jpg

Ako sa bude v pondelok sumarizovať víkend? To ešte nikto netuší. Pri všetkej skromnosti je však veľký predpoklad, že do „siene slávy“ Ambruz Racing tímu pribudnú ďalšie poháre.

Tibor Szabosi;c30i8866-26.jpg

Peter Baran, Ambruz RacingDiskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri