Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Rally  »  Národné šampionáty  »  Slovensko

Aktualizovaný kalendár MSR v rally

Saturday, 20. 06. 2020 - 16:23, Public relations   

Aktualizovaný kalendár MSR v rally

V piatok 19.6.2020 sa uskutočnilo rokovanie Výkonného výboru SAMŠ, ktorý sa zaoberal najmä reštartom motošportu po uvoľňovaní opatrení v súvislosti s COVID-19. Keďže bolo zrušených, resp. odložených množstvo podujatí vo všetkých disciplínach, bolo nutné nájsť a zosúladiť vhodné termíny pre jednotlivé podujatia, ktoré ich organizátori plánujú ešte v tomto roku zorganizovať.

Tibor Szabosi;asf73766-1.jpg

Víkendov v tomto roku je už pomenej a každá disciplína by chcela mať súťaží čo najviac, aby mohli byť vyhlásení majstri v jednotlivých disciplínach. Vytvorenie kalendára preto nebolo jednoduché, hlavne pri kolíziách súťaží rally s pretekmi do vrchu. Limitujúcimi faktormi boli aj podujatia v zahraničí, ktorých termíny nie je možné posunúť. Okrem toho sme sa termínovo snažili prispôsobiť naše podujatia aj poľským, keďže budeme mať dve súťaže spoločné, aby sme aj na Rally Tatry prilákali poľské posádky, ktoré by tam mohli dosiahnuť dobré výsledky aj v celoročnom hodnotení majstrovstiev Slovenska. Na ľahkú váhu sme pri tvorbe kalendára nebrali ani fakt, že v okolí Košíc sa stále komplikuje situácia s africkým morom ošípaných, bol vydaný zákaz vstupu do lesov a v momentálnej situácii je možné použiť v podstate len jednu rýchlostnú skúšku z tých, ktoré sa za posledné 3 roky objavili v harmonograme košickej súťaže. Zohľadniť sme museli aj situáciu s cestovaním do Poľska, keďže k otvoreniu hraníc s touto krajinou prišlo až tesne pred rokovaním VV SAMŠ.

Michal Bobko;asf-8351-4.jpg

Na základe vyššie uvedených okolností došlo k zrušeniu Rally Eger z predbežného kalendára MSR, ktorá bola naplánovaná ako náhrada DeutchMann Rallye Trebišov v termíne tejto súťaže (prednosť dostali preteky do vrchu na Babe, ktoré si dodatočne zažiadali o tento termín). Namiesto tejto súťaže sa do kalendára doplnila iná maďarská súťaž a to Salgó Rally, ktorá sa uskutoční už 18.-19.7.2020. Podujatie bude mať 120 km a celé sa odjazdí v priebehu jedného dňa. Do MSR sa bude započítavať ako klasická jednodňová súťaž. Zároveň vzhľadom na uvoľnený septembrový termín, sme posunuli konanie Rally Tatry na 18.-20.9.2020, čím sme odstránili len dvojtýždňovú pauzu medzi podujatiami v Poprade a Košiciach. Týmito zmenami sme docielili fakt, že každý mesiac budeme mať len jedno podujatie rally, čím sme vyhoveli požiadavkám viacerých tímov.

Tibor Szabosi;img-3929-8.jpg

Aktualizovaný kalendár MSR rally 2020

18.-19.07.2020   Salgó rally                  - CEZ, MM, MSR, SRP
06.-08.08.2020   Rajd Rzeszowski       - CEZ, MP, MSR
18.-20.09.2020   Rally Tatry                  - CEZ, MSR, SRP, STPHA
16.-18.10.2020   Rally Košice               - CEZ, MSR, MP, SRP, STPHA

Tibor Szabosi;asfr4356.jpg

Okrem týchto súťaži máme v kalendári rally podujatí zapísanú aj voľnú súťaž Rally Vranov, ktorá by sa mal uskutočniť 15.08.2020 ako voľné podujatie bez zaradenia do nejakého SAMŠ seriálu.

Tibor Szabosi;asfr4908.jpg

Ďalšie zmeny

Vzhľadom na nižší počet súťažných dní oproti predsezónnemu plánu, bola schválená aj zmena vzhľadom na započítavané preteky v MSR a MSR HA. Počet započítavaných výsledkov bude vyrátaný podľa vzorca: počet uskutočnených súťažných dní mínus jeden.

Novožiadateľov o licencie, ktorí zatiaľ nemajú uznanú, resp. odjazdenú rallyškolu, a chceli by štartovať v Maďarsku, resp. v Poľsku, prosíme, nech sa prihlásia aspoň 2 týždne pred daným podujatím mailom na rk@rallye.sk. RK SAMŠ vzhľadom na vzniknutú situáciu prípadne rozhodne o výnimkách alebo obdobnom postupe.

Tibor Szabosi;asfr5322.jpg

Doplnenie komisie

VV SAMŠ na svojom piatkovom zasadnutí okrem iného vyhovel návrhu Rally komisie SAMŠ na doplnenie rally komisie o ďalších dvoch členov v zmysle uznesenia Zhromaždenia rally z februára tohto roku. Novými členmi sa stávajú František Kovaľ a Jaroslav Vadoc.

František Kovaľ je technickým komisárom SAMŠ, od marca 2020 je poverený Technickým výborom SAMŠ “starať sa” o disciplínu rally po stránke technických predpisov.

Jaroslav Vadoc je športovým komisárom a zároveň členom bezpečnostného výboru SAMŠ, v ktorom má na starosti disciplínu rally.

Rally komisia SAMŠDiskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri