Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Rally  »  Národné šampionáty  »  Slovensko

Absolútne víťazstvo RUFA MOTOR-SPORT na Salgó Rally 2020

Monday, 20. 07. 2020 - 22:16, Miroslav Majláth   

Absolútne víťazstvo RUFA MOTOR-SPORT na Salgó Rally 2020

Výborný štart do tohtoročnej slovenskej rally sezóny zaznamenal slovenský RUFA MOTOR-SPORT Team, ktorého posádka Grzyb – Pordzisz dosiahla na absolútne víťazstvo v rámci Steelvent Salgó Rally 2020.

 

Tibor Szabosi;ac7i2943-1.jpg

Vďaka korona kríze odštartovala tohtoročná sezóna Majstrovstiev Slovenska v rally 2020 netradične až v polovici mesiaca júl. Stalo sa tak na maďarskej Steelvent Salgó Rally. Nesmierne nabitá konkurencia súťažiacich nielen zo Slovenska, Maďarska, Poľska, či Čiech v Šalgotáriáne bojovala nielen o úvodné body do slovenských, či maďarských majstrovstiev, ale aj v rámci seriálu FIA Central European Zone.

Tibor Szabosi;ac7i1074-1.jpg

Už pred štartom súťaže bolo všetkým prítomným jasné, že toto podujatie nebude žiadnou „prechádzkou rúžovou záhradou“. Ku náročným tratiam sa navyše pridalo aj počasie, keď slnečné lúče striedali ťažké búrkové mraky z ktorých v niektorých miestach aj poriadne zapršalo. S týmito podmienkami sa nakoniec veľmi rozumnou, ale aj taktickou jazdou vysporiadala posádka slovenského RUFA MOTOR-SPORT, poliaci Grzegorz Grzyb a Tomasz Poradzisz jazdiaci na Škode Fabia R5 EVO. Svoje snaženie nakoniec pretavili nielen v slovenské absolútne víťazstvo, ale aj tretie miesto v rámci seriálu FIA Central European Zone.

Tibor Szabosi;ac7i2243-2.jpg

„Vedeli sme od začiatku, že najnáročnejšia bude druhá, najdlhšia rýchlostná skúška a na nej sa bude rozhodovať. Tu bolo treba voliť rozumné tempo, ísť síce rýchle, ale zároveň sa snažiť minimalizovať riziko. To sa nám od začiatku darilo, aj keď sme trochu strácali. Nakoniec sa to vyplatilo, my sme prešli bez problémov, naši súperi museli riešiť rôzne problémy a tým pádom nabrali stratu. Súťaž bola náročná, miestami bolo množstvo blata, ale všetko sa nám podarilo zvládnuť a zvíťaziť. Sme veľmi šťastní a už sa tešíme do Rzeszowa, čo je moja domáca súťaž,“ zhodnotil Steelvent Salgó Rally 2020 Grzegorz Grzyb.

Tibor Szabosi;asfr1303.jpg

Samozrejme absolútne víťazstvo na úvod sezóny potešilo aj manažéra RUFA MOTOR-SPORT.

„Som naozaj rád, že Grzegorz s Tomaszom jazdili výborne. Ich jazda bola premyslená, taktická a nakoniec v cieli brali víťazstvo s takmer dve a pol minútovým náskokom, čo v rally športe predstavuje rozdiel triedy. Tento výsledok je perfektným štartom na úvod slovenskej rally sezóny, momentálne nám patrí priebežne prvé miesto absolútneho poradia, ale je to iba začiatok cesty. Chcel by som poďakovať posádke, mechanikom za prípravu auta, fanúšikom za podporu a samozrejme veľká vďaka patrí partnerom za podporu.“

Tibor Szabosi;ac7i3538.jpg

RUFA MOTOR-SPORT Team spoločne so svojou posádkou sa opäť predstaví už o tri týždne na podujatí Rajd Rzeszowski v Poľsku. Tu odštartuje druhé kolo Majstrovstiev Slovenska v rally 2020.

 

Fotogaléria RUFA Sport Steelvent Salgó Rally 2020

 

Tibor Szabosi;asfr1532.jpg

Tibor Szabosi;ac7i3356-1.jpg

Tibor Szabosi;ac7i3057-1.jpg

RUFA MOTOR-SPORT

Miro MajláthDiskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri