Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Rally  »  Národné šampionáty  »  Slovensko

Absolútne víťazstvo pre RUFA MOTOR-SPORT na Rally v Rzeszowe

Tuesday, 09. 08. 2022 - 12:01, Miroslav Majláth   

Absolútne víťazstvo pre RUFA MOTOR-SPORT na Rally v Rzeszowe

Absolútnym víťazstvom slovenského RUFA MOTOR-SPORT a súťažnej posádky Grzegorz Grzyb  - Adam Binieda skončilo podujatie 31. Marma Rajd Rzeszowski 2022.

 

Tibor Szabosi;asr63372-5.jpg

Podujatie, ktoré sa okrem seriálu FIA Central European Zone započítavalo aj do slovenského a poľského rally šampionátu sa konalo v Rzeszowe a jeho okolí, pričom na štart sa postavilo takmer sedemdesiat súťažných posádok. Medzi nimi aj niekoľkonásobný víťaz Rajdu Rzeszowski, šesťnásobný slovenský a dvojnásobný poľský absolútny rally majster Grzegorz Grzyb, reprezentant slovenského RUFA MOTOR-SPORT Teamu. Na sedadlo spolujazdca sa v tomto prípade do Škody Fabia Rally2 evo posadil Adam Binieda.

Tibor Szabosi;asr66827-3.jpg

Spomínanej dvojici stačilo na absolútne víťazstvo v Rzeszowe vyhrať štyri z celkového počtu jedenástich rýchlostných skúšok. Napriek tomu mali v cieli pred druhou posádkou absolútneho poradia náskok stále ešte trinásť sekúnd. Okrem víťazstva v rámci seriálu FIA CEZ a v poľských majstrovstvách brali Grzegorz a Adam aj plný počet bodov v rámci Majstrovstiev Slovenska v rally 2022. To ich samozrejme ihneď posunulo na prvé miesto priebežného poradia.

Tibor Szabosi;asr63381-5.jpg

„Bola to nesmierne náročná ako aj náramne napínavá súťaž. Našej posádke sa podarilo poriadne zatiahnuť v prvej etape. V druhej museli držať síce rovnako vysoké tempo, Grzegorz už však išiel už viac bez risku a hlavne hlavou, pričom zaslúžene vyhrali. Plný bodový zisk nás posunul na vedúcu priečku priebežného hodnotenia slovenských rally majstrovstiev, čo je super. Do konca slovenského šampionátu ostáva ešte jedna súťaž v Košiciach. Moja vďaka patrí posádke za super výkon, mechanikom TOPP CARS za prípravu auta, všetkým partnerom tímu, ale aj všetkým fanúšikom za podporu,“ zhodnotil manažér RUFA MOTOR-SPORT Teamu.

Tibor Szabosi;asr66871-3.jpg

V rámci slovenského rally šampionátu nás čaká už iba jedno podujatie, To sa bude konať v októbri v Košiciach. Kde a kedy sa v tomto medziobdobí slovenský RUFA MOTOR-SPORT postaví na štart, o tom vás budeme informovať.

Tibor Szabosi;asr65267-3.jpg

Roland Hanke;img-5738-7.jpg

RUFA MOTOR-SPORT

Miro MajláthDiskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri