Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Iné  »  Offroad

41. ročník Rallye Dakar 2019 je minulosťou

Sunday, 20. 01. 2019 - 11:12, Andrej Haverda   

41. ročník Rallye Dakar 2019 je minulosťou

Nasser Al-Attiyah, Matthieu Baumel (automobily), Nicolas Cavigliasso (štvorkolky), Toby Price (motocykle), Eduard Nikolajev, Jevgenij Jakovlev, Vladimír Rybakov (kamióny) a Francisco Lopez Contardo, Alvaro Juan Leon Quintanilla (SxS) – deväť mien, ktoré kraľovali na Rallye Dakar 2019 v Peru.

V peruánskej metropole Lima skončil v poradí už 41. ročník Rallye Dakar 2019. Z dakarského triumfu sa v triede automobilov už po tretíkrát (po rokoch 2011 a 2015) radoval Katarčan Nasser Al-Attiyah – navigoval ho francúzsky navigátor Matthieu Baumel – (Toyota); rovnako ako Argentínčan Nicolas Cavigliasso (Yamaha) medzi štvorkolkármi, ktorý zaknihoval vôbec svoj prvý dakarský triumf. V motocyklovej kategórii slávil druhé víťazstvo (po roku 2016) Austrálčan Toby Price (KTM), zatiaľ čo Rus Eduard Nikolajev – so spolujazdcami Jevgenijom Jakovlevom a Vladimírom Rybakovom – (Kamaz) sa v triede kamiónov z prvenstva radoval (po rokoch 2010, 2013, 2017 a 2018) už po piatykrát. Kategóriu SxS („side by side“) ovládli vôbec premiérovo Chiľania Francisco Lopez Contardo a Alvaro Juan Leon Quintanilla (CAN-AM). Preteky dokončilo 180 strojov všetkých piatich kategórií – 75 motocyklov, 15 štvorkoliek, 56 automobilov, 20 vozidiel SxS a 14 kamiónov.

CELKOVÉ VÝSLEDKY 41. ROČNÍKA RALLYE DAKAR 2019
MOTOCYKLE:
1. Toby PRICE (AUS/KTM) 33:57:16

2. Matthias WALKNER (AUT/KTM) -09:13 min.

3. Sam SUNDERLAND (GBR/KTM) -13:34 min.

4. Pablo QUINTANILLA (CHL/Husqvarna) -20:46 min. 

5. Andrew SHORT (USA/Husqvarna) -44:10 min.

6. Xavier DE SOULTRAIT (FRA/Yamaha) -54:00 min.

7. Jose Ignacio CORNEJO FLORIMO (CHL/Honda) -01:08:06

8. Luciano BENAVIDES (ARG/KTM) -01:09:10

9. Oriol MENA (ESP/HERO) -02:08:41

10. Daniel NOSIGLIA JAGER (BOL/Honda) -02:31:53

***

11. Laia SANZOVÁ (ESP/KTM) -03:24:10 (1. miesto v dámskej kategórii)

15. Milan ENGEL (CZE/KTM) -05:11:32

34. Jan BRABEC (CZE/Husqvarna) -14:38:14

47. Petr VLČEK (CZE/KTM) -19:12:16

48. Mirjam POLOVÁ (NLD/Husqvarna) -19:57:16 (2. miesto v dámskej kategórii)

62. Anastasia NIFONTOVA (RUS/Husqvarna) -28:49:18 (3. miesto v dámskej kategórii)

66. Jan VESELÝ (CZE/Husqvarna) -36:12:12

70. Gabriela NOVOTNÁ (CZE/Husqvarna) -41:04:54 (4. miesto v dámskej kategórii)

ŠTVORKOLKY:
1. Nicolas CAVIGLIASSO (ARG/Yamaha) 43:01:54

2. Jeremias GONZALEZ FERIOLI (ARG/Yamaha) -01:55:37

3. Gustavo GALLEGO (ARG/Yamaha) -02:11:48

4. Alexandre GIROUD (FRA/Yamaha) -04:02:41

5. Manuel ANDUJAR (ARG/Yamaha) -06:38:10

6. Kamil WISNIEWSKI (POL/CAN-AM) -08:33:09

7. Luis BARAHONA (CHL/Yamaha) -12:28:31

8. Julio ESTANGUET (ARG/CAN-AM) -15:19:07

9. Carlos Alejandro VERZA (ARG/Yamaha) -17:18:59

10. Emilio CHOY (PER/Yamaha) -17:36:50

AUTOMOBILY:
1. Nasser AL ATTIYAH/Matthieu BAUMEL (QAT/Toyota) 34:38:14

2. Joan „Nani“ ROMA/Alex HARO BRAVO (ESP/Mini) -46:42 min.

3. Sébastien LOEB/Daniel ELENA (FRA/Peugeot) -01:54:18

4. Jakub PRZYGONSKI/Tom COLSOUL (POL/Mini) -02:28:31

5. Cyril DESPRES/Jean-Paul COTTRET (FRA/Mini) -02:48:43

6. Martin PROKOP/Jan TOMÁNEK (CZE/Ford) -03:19:02

7. Yazeed AL RAJHI/Timo GOTTSCHALK (SAU/Mini) -04:30:56

8. Boris GARAFULIC/Filipe PALMEIRO (CHL/Mini) -07:57:58

9. Giniel DE VILLIERS/Dirk VON ZITZEWITZ (ZAF/Toyota) -07:59:16

10. Ronan CHABOT/Gilles PILLOT (FRA/Toyota) -08:09:58

***

17. Tomáš OUŘEDNÍČEK/David KŘÍPAL (CZE/Ford) -14:01:28

26. Cristina GUTIERREZ HERREROVÁ (ESP/Mitsubishi) -21:18:00 (1. miesto v dámskej kategórii)

38. Camelia LIPAROTIOVÁ/Rosa ROMERO FONTOVÁ (ITA/Yamaha) -35:04:23 (2. miesto v dámskej kategórii)

50. Fernanda KANNOVÁ (PER/Toyota) -78:10:15 (3. miesto v dámskej kategórii)

51. Andrea Patricia LAFARJA BITTAROVÁ (PRY/Toyota) -82:04:10 (4. miesto v dámskej kategórii)

SIDE BY SIDE:

1. Francisco LOPEZ CONTARDO/Alvaro Juan Leon QUINTANILLA (CHL/CAN-AM) 42:19:05

2. Gerard FARRES GUELL/Daniel OLIVERAS CARRERAS (ESP/CAN-AM) -01:02:35

3. Reinaldo VARELA/Gustavo GUGELMIN (BRA/CAN-AM) -01:05:19

4. Casey CURRIE/Rafael TORNABELL CORDOBA (USA/CAN-AM) -02:32:51

5. Rodrigo Javier MORENO PIAZZOLI/Jorge Gabriel ARAYA DIAZ (CHL/CAN-AM) -03:10:25

6. Marcos BAUMGART/Kleber CINCEA (BRA/CAN-AM) -03:48:02

7. Miguel JORDAO/Lourival ROLDAN (PRT/CAN-AM) -04:41:57

8. Jose Antonio HINOJO LOPEZ/Xavier BLANCO (ESP/CAN-AM) -05:05:56

9. Cristian BAUMGART/Alberto ANDREOTTI (BRA/CAN-AM) -05:22:28

10. Sergej KARIAKIN/Anton VLASIUK (RUS/BRP) -08:25:53

***

14. Annett FISCHEROVÁ/Andrea PETERHANSELOVÁ (DEU/CAN-AM) -13:13:21 (1. miesto v dámskej kategórii)

20. Olga ROUČKOVÁ/Daniel ZELENKA (CZE/CAN-AM) -31:27:29

KAMIÓNY: 

1. NIKOLAJEV/JAKOVLEV/RYBAKOV (RUS/Kamaz) 41:01:35

2. SOTNIKOV/NIKITIN/MUSTAFIN (RUS/Kamaz) -25:36 min.

3. DE ROOY/RODEWALD/TORRALLARDONA (NLD/Iveco) -01:34:44

4. VILLAGRA/YACOPINI/TORLASCHI (ARG/Iveco) -05:49:08

5. LOPRAIS/ALCAYNA/POKORA (CZE/Tatra) -05:59:51

6. VIAZOVIČ/HARANIN/ZHYHULIN (BLR/MAZ) -06:39:29

7. VAN GENUGTEN/DER KINDEREN/WILLEMSEN (NLD/Iveco) -09:15:26

8. VASILEVSKI/VIKHRENKA/ZAPAROSHCHANKA (BLR/MAZ) -10:17:01

9. SUGAWARA/HAMURA (JPN/Hino) -11:22:09

10. VAN DEN HEUVEL/KUIJPERS/VAN ROOIJ (NLD/Iveco) -11:54:15

 



Diskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri
www.dovrchu.czDuEnRichard GondaHomola MotorsportSlovakiaring