Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Vrchy

2. miesto vo FIA EHCC v S20 ide na Slovensko

Friday, 27. 09. 2019 - 14:37, Peter Baran   

2. miesto vo FIA EHCC v S20 ide na Slovensko

38. ročníkom podniku Buzetski dani v Chorvátsku bol vyvrcholením kopcovej sezóny séria FIA European Hill Climb Championship. ZANETI Motorsport odchádzal do Chorvátska s teoretickou šancou na prvé miesto v triede S20 v sezóne 2019. Tá šanca bola ozaj iba teoretická a k jej naplneniu by bolo potrebné mať riadny kus toho povestného „českého štěstíčka“. Aj tomu šťastiu však takmer vždy treba pomôcť, preto sa nič nenechalo na náhodu.

Werner Schneider

Príprava na „Buzet“ prebiehal ako na každý iný podnik. Precízna, detailná kontrola všetkého, čo by mohlo robiť neplechu. K tomu preventívna výmena dielov, ktoré najviac podliehajú opotrebeniu. Dajme k tomu malý test a je to kompletné. Celý tím sa môže vybrať na niekoľko sto kilometrovú cestu do krajiny, ktorá patrí medzi obľúbené dovolenkové destinácie. Parta ľudí zo ZANETI Motorsport však nešla dovolenkovať. Šla bojovať o titul.

Werner Schneider

Prvá tréningová jazda bola podľa očakávania. Ivan Mutňanský so svojím Mitsubishi Lancer Evolution X R4 síce nestačil na domáceho Viliama Prodana so Škodou Fabia R5, za ktorým zaostal iba o niečo málo ako 1,2 sekundy. Podstatnejšie je, že hlavný konkurent, maďarský jazdec Laszlo Herandi, dostal na cestu do servisu viac ako 4 sekundy. Zrejme táto strata (alebo Ivanov náskok) bola dôvodom, prečo Hernadi nenastúpil do druhého tréningu. Čo a ako upravil či vylepšil? Toto tajomstvo si pravdepodobne nechá pre seba. Dôležitý je ale výsledok. Hernadi sa oproti tréningu zlepšil vo svojej prvej ostrej jazde o viac ako 10 sekúnd. 10 sekúnd na kopci je zlepšenie o celú galaxiu. Ivanovi z pekného náskoku v tréningu zrazu chýbali takmer 3 sekundy. Samozrejme, Ivan Mutňanský sa nevzdal a ani zďaleka nebol pripravený prijať porážku. Predsa len, ostávala ešte jedna jazda. Ani na tej však Mutňanský nestačil na zázračne lietajúceho maďarského jazdca. Aj keď na väčšine súťaží ho dokázal s relatívnym prehľadom nechávať za sebou, na Ilirskej Bistrici a Buzetski dani to tak nebolo. „Buzet“ sa pre ZANETI Motorsport skončil tretím miestom v triede S20 a zároveň titulom vícemajstra vo FIA EHCC v S20-tkách. „Spokojnosť s celou sezónou je, aj keď som cítil, že to môžeme vyhrať. Neviem, čo sa s Laszlom stalo. Dve posledné podujatia som mu jednoducho nestačil. A to som ozaj tlačil na pílu. Hold, taký je tento šport. Laszovi gratulujem a ďakujem za pekné súboje.“ Aj keď od Ivana šlo poďakovanie, sklamanie dokázal skrývať iba ťažko. Predsa len, titul bol ozaj blízko.

Werner Schneider

Tak európska, ako aj slovenská kopcová sezóna sa blíži k svojmu záveru. Aj keď je na Slovensku rozhodnuté, ZANETI Motorsport nevynechá ani posledné podujatie PAV na Ostrej Lúke. Veď ako sa lepšie poďakovať divákom, fanúšikom, ale aj súperom, ako na poslednom podujatí? Týmto Vás zároveň celý tím ZANETI Motorsport pozýva na Ostrú Lúku, kde sa Vám chce poďakovať peknými darčekmi a veríme, že ešte krajšou jazdou.

Peter BARAN, ZANETI MotorsportDiskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri