Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Facebook connect
Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Iné  »  MRC

Ak vás článok zaujal, upozornite naň svojich známych. Vypíšte údaje a odošlite.

Zvláštne ustanovenia Dobšinská zima 2017

Friday, 06. 01. 2017 - 19:33, Public relations   

Zvláštne ustanovenia Dobšinská zima 2017

Slovenská rally sezóna síce odštartuje až takmer o štvrť roka, rallysti však nie sú z tých, ktorí by iba tak nečinne sedeli niekde doma za pecou. A práve pre nich Autoklub EHC Dobšinský kopec, spoločne s Mestom Dobšiná, pripravuje už v poradí pätnásty ročník podujatia Dobšinská zima.

Jediné rally podujatie, ktoré sa na Slovensku jazdí na pneumatikách s hrotmi, ako ste si už asi stihli všimnúť, oslavuje v tomto roku okrúhle jubileum. Aj z toho dôvodu sa organizátor snaží pre zúčastnené posádky pripraviť nejedno prekvapenie, či vylepšenie oproti minulosti. 

Tibor Szabosi;gh7p2015-2.jpg

Prvým vylepšením je snaha o priblíženie Dobšinskej zimy k veľkej rally a aj preto na tej pripravovanej budú môcť odštartovať iba vozidlá s bezpečnostným rámom, čo bolo až doteraz podmienkou seriálu Mini Rallycup, ktorý je súčasťou Dobšinskej zimy, v rámci Dobšinského pohára však táto podmienka až doteraz nebola povinná.

Tibor Szabosi;gh7p2268-3.jpg

Ďalšou zmenou oproti minulosti je fakt, že na trati Dobšinskej zimy 2017 budú prvýkrát posádky používať jazdný výkaz ako je bežné na veľkých rally súťažiach. To znamená, že súťaž odštartuje presne podľa schváleného časového harmonogramu a na samotnej trati budú umiestnené časové kontroly.

Tibor Szabosi;0k4a0395.jpg

Trojicu najhorúcejších noviniek dopĺňa štartová a cieľová rampa, ktorá rovnako ešte nikdy v rámci Dobšinskej zimy nebola použitá. Tá bude umiestnená na hlavnom námestí v Dobšinej a každý súťažiaci bude mať povinnosť cez ňu prejsť pred samotným štartom a samozrejme tým, ktorým sa podarí doraziť až do cieľa súťaže si prejazd vyskúšajú aj druhý krát.

Tibor Szabosi;gh7p2004-1.jpg

Samozrejme toto nebudú jediné novinky, ktoré pre súťažiacich v rámci Dobšinskej zimy 2017 pripravil jej organizátor Autoklub EHC Dobšinský kopec v spolupráci s Mestom Dobšiná. Je ich viac, tieto opísané sa však vzťahujú priamo ku trati a súťažiacim. Všetko ostatné sa dozviete zo Zvláštnych ustanovení, ktoré nájdete na web stránke www.dobsinskykopec.com, alebo www.minirallycup.sk

Tibor Szabosi;gh7p2909-2.jpg

Dobšinská zima 2017 odštartuje dňa 4.februára 2017 presne o 11:00 hodine, pričom pre všetkých účastníkov pripravil organizátor celkovo šesť rýchlostných skúšok. Súťaž bude merať takmer šesťdesiat kilometrov, pričom meraných úsekov je dohromady viac ako osemnásť kilometrov. Cieľ súťaže je plánovaný v ten istý deň približne o 15:00 hodine.

Zvláštne ustanoveniaDiskusia k článku