Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Facebook connect
Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Iné  »  MRC

XIII. Dobšinská zima má 84 prihlásených posádok

Friday, 06. 02. 2015 - 11:10, Public relations   

XIII. Dobšinská zima má 84 prihlásených posádok

Dnes dva dni pred štartom obľúbeného podujatia motoristického kalendára voľných podujatí na Slovensku, organizačný výbor XIII. Dobšinskej zimy, eviduje 84 posádok zo Slovenska, Maďarska a Poľska.

Tento počet posádok, ako aj prvýkrát v histórii účasť poľských jazdcov, predznamenávajú, že dobšinské podujatie sa čoraz viac dostáva na výslnie a do povedomia motoristických tímov.

Tibor Szabosi;co8c0644-4.jpg

V tomto období, keď sa u nás a v okolitých krajinách ešte súťažná sezóna nezačala, využívajú naše podujatie na prípravu a rozjazdenie. Výdatná snehová nádielka týchto dní a možnosť použitia pneumatík s hrotmi robia z tohto podujatia pravú „Švédsku rally".

 Jozef Pisch;1t1u6207-4.jpg

Aj v tomto roku organizátori pripravili podujatie, ktoré je zaradené do Minirally cupu ako aj do voľného Dobšinského pohára. 
V Minirally cupe je momentálne prihlásených 56 posádok, medzi ktorými nechýbajú ani absolútny víťaz MRC z roku 2014 Tibor Kovacs a ani druhý v poradí Peter Dubecký. Aj v jednotlivých objemových triedach budeme môcť vidieť najrýchlejších jazdcov sezóny 2014. Medzi zadnokolkami sú to Michal Chalachan a Denis Bodon. V triede A2 je to Peter Bednár, v triede A3 Tomáš Polovka a v najsilnejšej triede už spomínaný Tibor Kovacs.

 Jozef Pisch;1t1u6284-3.jpg

No to skutočné lákadlo XIII. Dobšinskej zimy sa skrýva medzi 28 posádkami prihlásenými do Dobšinského pohára. Najsilnejšia trieda A4 skrýva skutočné osobnosti Majstrovstiev Slovenska a Maďarska v rally.
Ako prvého treba jednoznačne spomenúť slovenského vicemajstra Igora Drotára, ktorý mal vydarenú sezónu 2014 na slovenských rally tratiach ako aj na kopcoch. Sekundovať mu bude maďarská hviezda minulých rokov štvornásobný a úradujúci Majster Maďarska Miklós Kazár. Vážnym kandidátom na popredné priečky je absolútne tretí v hodnotení MSR rally Tomáš Kukučka, ktorý sezónu 2015 začal víťazstvom na podujatí Liqui Moly winter cup v Prešove.

Tibor Szabosi;co8c9742-7.jpg

Ďalším majstrom v štartovom poli je Majster Slovenska v triede 3 a domáci pretekár Vlastimil Majerčák, ktorý ako jediný z 84 prihlásených jazdcov v Dobšinej už vyhral absolútne a zároveň tri ročníky po sebe na „kráľovskej" RS Vlčia dolina nenašiel premožiteľa. Medzi veľmi rýchlych jazdcov bude určite patriť aj Alexander Baffy, ktorý od svojho debutu vo „veľkom aute" na konci roka 2014 púta na seba veľkú pozornosť. Oko diváka určite poteší 23 štvorkoliek, ale aj maďarskí jazdci na silných zadnokolkách BMW a neodmysliteľných žigulíkoch.

Peter Vranský;dobsinska-zima-2013-161.jpg

Aj v nižších triedach bude možné vidieť niektorých pravidelných účastníkov Majstrovstiev Slovenska ako je Tomáš Fusko, Peter Deak, ktorý sa predstaví s novým autom, alebo Matúš Pavlík.
Výborné snehové podmienky na trati ako aj široké štartové pole nabité osobnosťami predznamenávajú hodnotný športový zážitok.

dz-2015-plagat-1.jpg Diskusia k článku