Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Facebook connect
Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Rally  »  Národné šampionáty  »  Slovensko

V Hustopečiach vedie priebežne Kopecký pred Valouškom a Jakešom

Saturday, 17. 06. 2017 - 09:49, Public relations   

V Hustopečiach vedie priebežne Kopecký pred Valouškom a Jakešom

Súťažné posádky Agrotec Petronas Syntium Rally majú za sebou prvých šesť rýchlostných skúšok prvej etapy. Vo vedení sa priebežne nachádzajú Jan Kopecký s Pavlom Dreslerom na Škode Fabia R5.

Priebeh prvej etapy na Rally Hustopeče bol veľmi napínavý. O priebežnom poradí rozhodovali nielen zručnosti jazdcov a spolujazdcov, ale aj technické poruchy, havárie či defekty. Aj vďaka tomu spoznalo šesť rýchlostných skúšok až štyroch rôznych víťazov. Najlepšie do súťaže odštartovali Kopecký s Dreslerom, keď vyhrali dve úvodné RS. Tretiu si na svoje konto pripísali Václav Pech s Petrom Uhelom na Forde Fiesta R5, ktorí svoj úspech zopakovali aj na šiestej skúške. Medzičasom sa začali na trati hromadiť defekty, na ktoré doplatili práve Pech a Kopecký. Do vedenia sa tak dostali Švédi Pontus Tidemand s Jonasom Anderssonom na Forde Fiesta R5. Bolo jasné, že v tme a na mokrom povrchu ešte nastanú zmeny a tak sa aj stalo. V poslednej skúške prvej etapy stratili veľa času pravdepodobne defektom Tidemand a spoločne s ním aj náš Martin Koči, ktorý vyhral RS4 a do vtedy sa nachádzal na treťom mieste. Obaja sa poradí prepadli smerom nadol a budú mať čo robiť, aby sa zajtra vrátili na najvyššie priečky.

Tibor Szabosi;c30i4263.jpg

 Poradie po prvej etape sa teda vyvinulo takto:

1. Jan Kopecký - Pavel Dresler, Škoda Fabia R5 37:56,6
2. Pavel Valoušek - Veronika Havelková, Ford Fiesta R5 +26,0
3. Miroslav Jakeš - Marcela Ehlová, Ford Fiesta R5 +29,7

Čo sa týka slovenského šampionátu, tak do súťaže odštartovalo 24 posádok z pôvodne 27 prihlásených. Vedúcu pozíciu si ešte v polovici etapy držali Grzegorz Grzyb s Jakubom Wrobelom, avšak z „hry" ich vyradil defekt. Na prvé miesto postúpili Koči so Schovánkom, avšak už spomínaný ďalší defekt spôsobil ich prepad na tretie miesto. Na prvú priečku vystúpali Pavel Valoušek s Veronikou Havelkovou a neoficiálne sa stali víťazmi prvej etapy.

Neoficiálne výsledky 1.etapy MSR:
1. Pavel Valoušek - Veronika Havelková, Ford Fiesta R5 38:22,6
2. Grzegorz Grzyb - Jakub Wrobel, Škoda Fabia R5 +35,6
3. Martin Koči - Filip Schovánek, Škoda Fabia R5 +54,4

Tibor Szabosi;c30i4122.jpg

Prinášame ešte hlasy vybraných jazdcov pred štartom:

Ján Kopecký: „Pontus je rýchly hlavne na klzkom povrchu, ale vieme o tom a počítame s tým. Trať je rýchla, po daždi ešte bude miestami blato, ale neskôr sa bude určite aj prášiť."

Pontus Tidemand: „Rýchlostné skúšky sú krásne, rýchle, aj úzke. Mení sa aj počasie, takže uvidíme ako to dopadne, hlavne si to chceme užiť. Je to trošku aj test pred nemeckou rally na asfalte."

Martin Koči: „Je to krásna súťaž, bude to náročné. Budem si kontrolovať majstrák a snažiť sa ísť rýchlo. Celkové poradie náš bude určite zaujímať, ale chceme hlavne zbierať body do nášho šampionátu."

Za spomenutie ešte určite stojí aj to, že len dve slovenské súťažné posádky sa nachádzajú na prvých miestach vo svojich triedach a sú nimi Peter Gavlák s Emilom Horniačkom v triede 3 nasledovaní prevažne českými posádkami a podobne aj Marek Špavelko s Milanom Strakom v triede 11. Druhá etapa štartuje v sobotu ráno o 10:43 hod. a o víťazoch sa rozhodne pred 16. hodinou. Rozhodne si to nenechajte ujsť.

Zdenka TamášováDiskusia k článku