Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Facebook connect
Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Rally  »  Národné šampionáty  »  Slovensko

Ak vás článok zaujal, upozornite naň svojich známych. Vypíšte údaje a odošlite.

Tri mesiace pred štartom IX. Rally Lubeník

Monday, 17. 04. 2017 - 14:47, Public relations   

Tri mesiace pred štartom IX. Rally Lubeník

V teplom júlovom termíne sa v tomto roku uskutoční deviaty ročník Rally Lubeník. Organizátori nenechávajú nič na poslednú chvíľu a postupne finišujú s prípravami.

 

Tibor Szabosi;c30i8329-1.jpg

Zdá sa, akoby to bolo včera, keď organizačný výbor okolo Mareka Podobníka schválil Zvláštne ustanovenia I. Rally Lubeník, ktorá sa konala v roku 2009. Malá obec blízko Revúcej túto súťaž prijala a naďalej ju každoročne podporuje. Aj vďaka tomu sa v roku 2017 uskutoční už jej deviaty ročník, ktorý bude zaradený do Majstrovstiev Slovenska v rally i Slovenského rally pohára. Ako sme už naznačili, organizátori pilne pracujú na príprave súťaže. „IX. Rally Lubeník sa uskutoční v lete, v termíne 14.-15. júla 2017. Už teraz máme vybrané súťažné trate a zostavený časový harmonogram", prezradil riaditeľ rally, Marek Podobník. Organizátori okrem toho vybavujú povolenia tratí a pripravujú itinerár pre súťažné posádky. Už teraz vieme prezradiť, že slávnostný štart sa uskutoční v piatok 14. júla pred Prima Bowling v Lubeníku. V sobotu absolvujú posádky deväť rýchlostných skúšok na troch tratiach. Trať pre posádky Slovenského rally pohára bude tvoriť šesť rýchlostných skúšok.

Martin Paľov;ik8a0347-1.jpg

Svoje stále miesto v Kultúrnom dome v Lubeníku získalo riaditeľstvo súťaže a rovnako tak aj servisné parkovisko zostáva pred firmou Slovmag. Pred Prima Bowling sa uskutoční nielen slávnostný štart a vyhlasovanie výsledkov, ale vráti sa tam aj preskupenie posádok. Chýbať nebude ani obľúbený moderátor Alexander Štefuca. Najväčšou otázkou pre organizátorov zostáva počet posádok, ktorý sa vlani znížil. „Musíme priznať, že sa trochu obávame počtu zúčastnených posádok, pretože ich počet každým rokom klesá. Veríme však, že dokážu nájsť potrebné finančné prostriedky a odštartovať na súťaži, ktorú pre nich s veľkým nadšením pripravujeme", dodal Marek Podobník.

Tibor Szabosi;gh7p4763-4.jpg

Zdenka Tamášová
Tlačový tajomník IX. Rally LubeníkDiskusia k článku