Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Facebook connect
Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Rally  »  Národné šampionáty  »  Slovensko

Ak vás článok zaujal, upozornite naň svojich známych. Vypíšte údaje a odošlite.

Súboj pokračuje v Prešove

Friday, 21. 04. 2017 - 09:40, Ľuboš Kašický   

Súboj pokračuje v Prešove

Ako zamieša priebežným poradím Majstrovstiev Slovenska v rely druhý podnik sezóny v Prešove? Zatiaľ vedie Koči pred Valouškom, Grzybom a Ondrejom.


Po úvodnom podujatí v Rožňave vedie Košičan Martin Koči z tímu L Racing - Styllex. Poradie je však stále neoficiálne, pretože Tomáš Ondrej, ktorý v Rožňave skončil na štvrtom mieste, podal protest a rozhodovať sa bude za zeleným stolom.

Tibor Szabosi;c30i2753-3.jpg

Čo sa v Rožňave stalo? Moderné rely autá sú vybavené GPS systémom, ktorý monitoruje ich polohu na trati a samozrejme aj rýchlosť. Počas obhliadky trate Rožňavčan výrazne prekročil rýchlosť a práve monitorovacie GPS zariadenie ho odhalilo. Komisári túto informáciu spracovali a v sobotu dostal Tomáš penalizáciu 20 sekúnd. V pretekoch potom Ondrej predviedol vynikajúcu divácku jazdu, keď sa na dobre známych domácich tratiach snažil stratu stiahnuť. V priamom súboji jeho staršie WRC dokázalo konkurovať moderným vozidlám R5 a nebyť zničených pneumatík po agresívnej jazde, ktoré ho zbrzdili na poslednom meranom úseku, by mohlo poradie vyzerať inak. Tomáš Ondrej z tímu XIQIO Racing nakoniec skončil so stratou 18 sekúnd na štvrtom mieste. Nebyť však penalizácie 20 sekúnd, tak by vlastne zvíťazil. A to bol zjavne hlavný dôvod prečo jeho tím podal protest.

Tibor Szabosi;c30i2131-1.jpg

Tomáš Ondrej a XIQIO Racing namietli, že penalizácia im nebola udelená formálne správne pred štartom do etapy. Nepopreli však prekročenie rýchlosti. Vedenie pretekov v Rožňave ich odvolanie zamietlo a XIQIO Racing preto využil svoje právo odvolať sa na národný odvolací súd, ktorý má o veci rozhodovať 2.mája 2017. Dovtedy sú výsledky z úvodného podujatia sezóny neoficiálne. Nateraz teda stále platí, že víťazom a aj lídrom priebežného poradia je posádka Martin Koči a Lukáš Kostka.

Tibor Szabosi;c30i0067-4.jpg

Súboj o prvé miesto medzi špičkovými posádkami bol v Rožňave naozaj tesný, čo je zároveň prísľubom aj pre prešovskú rely. Na druhom mieste za Kočim skončila nakoniec posádka Pavel Valoušek a Veronika Havelkova z ICARI Rally Teamu. Úradujúci slovenský šampión pôvodne ani štartovať nemal a v tíme zaskakoval na poslednú chvíľu. Jeho „záskok" bol však výborný, lebo za Martinom Kočim zaostal iba o sedem sekúnd a ex-šampióna Grzegorza Grzyba s novým spolujazdcom Jakubom Wrobelom (RUFA Sport), predbehol o dve sekundy. Na štvrtom mieste je už zmienený Tomáš Ondrej z Adamom Gomorim. Rozdiel medzi prvými štyrmi posádkami bol iba vzrušujúcich osemnásť sekúnd! Piata posádka, Vlasto Majerčák a Miška Vejačková, zaostala o 1,5 minúty. Zjavne sa teda v na 23.ročníku Rally Prešov môžeme tešiť na pokračovanie vyrovnaného súboja do ktorého sa isto budú chcieť zapojiť aj Igor Drotár a Jaro Melichárek na Fabiach R5, či Kukučka na Fieste R5.

Tibor Szabosi;c30i2050-5.jpg

standings-msr01.jpg

 Diskusia k článku