Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Facebook connect
Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Rally  »  Národné šampionáty  »  Slovensko

Styllex motorsport na Hustopečiach s kvalitnou rýchlosťou a veľkou smolou

Tuesday, 20. 06. 2017 - 22:34, Public relations   

Styllex motorsport na Hustopečiach s kvalitnou rýchlosťou a veľkou smolou

Posádka tímu Styllex motorsport Martin Koči - Filip Schovánek má za sebou štvrté a piate podujatie MSR, ktoré sa konalo v rámci 13. Agrotec Petronas Syntium Rally Hustopeče 2017. S vozidlom Škoda Fabia R5 skončila po krásnych časoch a rýchlych prejazdoch a obrovskou smolou na posledných RS v piatok na treťom a v sobotu na druhom mieste v seriáli MSR.

Tibor Szabosi;c30i0952-9.jpg

Vývoj podujatia bol pre Styllex motorsport v znamení vzostupov a pádov. Do piatočnej úvodnej sekcie zvolila posádka nie ideálnu zmes pneumatík no naštastie to nespôsobilo výraznejšiu stratu. Po obutí správnych pneumatík v druhej sekcii posádka zahviezdila vyhranou rýchlostnou skúškou v absolútnom poradí a po predposlednej skúške sa dostala do vedenia v rámci MSR a na tretie miesto v súťaži absolútne so stratou iba 3,4 sekundy na lídra, hneď za dvoma továrenskými posádkami. Na poslednej skúške však prišiel trpký moment, keď posádka dostala smolný defekt a tak sa musela rozlúčiť s 30 majstrovskými bodmi. Prvý deň tak dojazdila na treťom mieste v rámci MSR a ôsmom v absolútnom poradí.

Tibor Szabosi;c30i7226-3.jpg

Do druhého dňa súťaže tak posádka štartovala až z ôsmej priečky, ale v rámci MSR sa začínala opäť nová súťaž. Martin s Filipom sa tak zamerali hlavne na slovenský majstrák a hneď po prvej skúške išli do vedenia, ktoré si upevňovali celý deň. No história sa zopakovala a štastie pri nich na poslednej skúške opäť nestálo. Pred ich štartom sa počasie razantne zmenilo - začalo prudko pršať, pričom konkurencia štartujúca pár minút pred nimi to stihla ešte na suchej trati. To bohužial znamenalo časovú stratu, ktorá pripravila tím Styllex motorsport o víťazstvo v MSR.

Tibor Szabosi;c30i8014-2.jpg

Martin svoje sklamanie netajil: „Musím uznať že ma to zamrzelo, sústredil som sa hlavne na slovenský majstrák, kvôli ktorému sme do Hustopeč prišli a v ktorom sa nám darilo byť konštantne najrýchlejší, no defekt a počasie značne zamiešali kartami. Každopádne táto rally pre nás mala aj svetlé momenty. Napríklad vyhraná rýchlostná skúška v absolútnom poradí a vyrovnané súboje s aktuálnym lídrom majstrovstiev sveta v kategórii WRC 2, Pontusom Tidemandom."

Tibor Szabosi;asf-9125.jpg

Ďalším podujatím pre posádku Styllex motorsport bude šieste podujatie MSR, Rally Lubeník v dňoch 14. - 15. 7. 2017.

Styllex motorsport

Ľuboš Kašický;20170617-170729.jpgDiskusia k článku