Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Facebook connect
Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Rally  »  Národné šampionáty  »  Slovensko

Ak vás článok zaujal, upozornite naň svojich známych. Vypíšte údaje a odošlite.

Styllex motorsport cieľ Dobšinskej zimy neuvidel

Tuesday, 06. 02. 2018 - 15:56, Public relations   

Styllex motorsport cieľ Dobšinskej zimy neuvidel

• Prvý tohoročný štart
• Technická porucha zapríčinila predčasné odstúpenie
• Prípravy na sezónu pokračujú

Svoj prvý tohoročný štart absolvoval minulý víkend aj slovenský tým Styllex motorsport. Stalo sa tak počas divácky populárnej súťaže Dobšinská zima. Pre túto súťaž je charakteristický nie len jej zimný termín, ale hlavne s tým súvisiaci povrch. Sneh a ľad, prípadne roztopený sneh s mixom šotoliny robia túto súťaž atraktívnou nie len pre súťažné posádky, ale samozrejme aj pre divákov.

„Zimná prestávka je pre mňa skutočne veľmi dlhá. Preto som hľadal možnosť akéhosi aktívneho kondičného štartu v rámci skutočných súťažných podmienok, ktoré zaisťujú aj bezpečnosť a Dobšinská zima bola ideálna voľba. Navyše sa jedná o pre mňa domáci štart a chcel som tak potešiť nie len seba, ale i slovenských fanúšikov. Skrátka pred štartom nám do seba všetko zapadlo a rozhodnutie o našej účasti tak bolo o to jednoduchšie," vysvetľuje dôvody svojej účasti pilot Martin Koči.

Posádka týmu Styllex motorsport v zložení Martin Koči - Radovan Mozner junior absolvovala v piatok krátky test, nastavila interiér vozidla svojim potrebám a dokončila preberania pred samotným štartom. V sobotu dopoludnia boli na programe zoznamovacie jazdy. Tie ale mali svoje špecifikum a to sa týkalo počtu prejazdov. Usporiadatelia chceli zachovať skutočne zimné podmienky, preto každá posádka smela absolvovať len jeden zoznamovací prejazd každým testom.

Tibor Szabosi;c30i4610-6.jpg

Martin s Radovanom bohužiaľ cieľ súťaže neuvideli. Dôvodom skoršieho odstúpenia posádky bola technická porucha, ktorá zastavila súťažné vozidlo doslova niekoľko metrov pred letmým cieľom druhého testu.

Martin celý závodný deň zhrňuje „Prvý test bol dosť rozbitý, skôr som ho jen prešiel, pretože mi bolo ľúto závodnej techniky. Tešili sme sa práve na RS2, ktorá svojim profilom bola už klasická rýchlostná skúška. Neskôr som sa díval na rôzne videá a podľa merania náš čas nebol pred cieľom najhorší. Ale na keby sa nehráme a my sme skrátka súťaž nedokončili. Tak to bohužiaľ niekedy chodí..."

Tým Styllex motorsport v týchto dňoch pokračuje v príprave tohoročnej sezóny. Na koniec februára pripravujú tlačovú konferenciu. Na nej pochopiteľne zverejnia nie len naše súťažné plány pre rok 2018, ale najmä chcú predstaviť nového strategického partnera. S tým súvisí aj nový dizajn súťažného vozidla. Už teraz si trúfajú povedať, že tohoročné farby budú prekvapením...

Poznámka: Tento materiál nie je autorským materiálom www.autosportfoto.sk, redakcia do neho nezasahovala a nezodpovedá preto za prípadné faktické a gramatické chyby. Text neprešiel jazykovou korektúrou.Diskusia k článku