Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Facebook connect
Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Okruhy

Slovakia Ring vo vyššej kategórii a s novými top pretekmi

Wednesday, 30. 11. 2016 - 21:07, Public relations   

Slovakia Ring vo vyššej kategórii a s novými top pretekmi

Náš prvý permanentný autodróm Slovakia Ring končí svoju siedmu sezónu. Za ten čas si získal stabilnú fanúšikovskú základňu, ktorú sem lákajú zaujímavé národné aj svetové šampionáty. S koncom aktuálnej sezóny prinášame vzrušujúce novinky.

Martin Trenkler;2016-vcsr-d4plus2000-083.jpg

Hádam najdôležitejšou novinkou je získanie okruhovej licencie FIA 2. stupňa (doteraz 3. stupeň). Čo to pre okruh aj slovenských fanúšikov znamená? "Dvojková licencia" otvára Slovakia Ringu úplne nové možnosti využitia. Zjednodušene povedané - okrem Formuly 1 môžu na našom okruhu odteraz pretekať všetky ostatné seriály. Podmienkou udelenia bolo prerobenie istých častí okruhu, a to predovšetkým výbehových zón. Okrem F1 však licencia zatiaľ neplatí aj pre oficiálne preteky Le Mans prototypy LMP1. To sa však zmení prerobením kritickej časti rýchlostnej dráhy v oblasti zákruty T9, ktoré je naplánované na začiatok roka 2018. Následne by okruh získal plnú licenciu - teda platnú aj pre LMP1.

Martin Trenkler;mg-2474-1.jpg

Prestavba okruhu tak, aby spĺňal vyššie bezpečnostné štandardy, trvala od apríla 2015 do novembra 2016. Pribudlo vyše 50 tisíc pneumatík okolo zvodidiel, spája ich vyše 250 tisíc skrutiek a pol milióna podložiek. Pneumatiky spevňuje viac ako 1700 metrov dopravníkového pásu. Niektoré zo zvodidiel sa museli preložiť, aby sa tak zväčšili výbehové zóny. Pred tribúnami stoja nové vyššie ohrady, takže aj o bezpečnosť prizerajúcich sa bude postarané vo vyššej miere ako doteraz. K zvýšenému štandardu okruhu SLOVAKIA RING prispeje aj nový vylepšený časomeračský systém.

Tibor Szabosi;gh7p4447-2.jpg

Ing. Pavel Čulík, generálny riaditeľ okruhu, povedal: "Vďaka novej licencii FIA 2. stupňa sa nám postupne otvárajú úplne nové možnosti do budúcich sezón. Snahou okruhu SLOVAKIA RING je tiež udržať si priazeň svojich fanúšikov a prinášať im nové, zaujímavé formáty. Už budúci rok privítame napríklad vrcholný motocyklový šampionát FIM EWC, teda Majstrovstvá sveta vytrvalostných pretekov motocyklov, kde nás úspešne reprezentujú aj Slováci - jednak slovenský tím Maco Racing a tiež pretekár Jaro Černý vo farbách poľského tímu LRP Poland. Okrem toho sa veľmi tešíme aj na premiéru európskeho šampionátu ťahačov FIA ETRC."

Martin Trenkler;2016-vcsr-d4plus2000-115.jpg

8-hodinové preteky FIM EWC budú na Slovakia Ringu na Jána, 24. Júna. O necelý mesiac neskôr, v polovici júla, si môžu diváci pozrieť súboje ťažkotonážnikov: historicky prvý ostrý štart rýchlych ťahačov na Slovensku sa udeje 16. júla 2016. Na konci augusta budeme opäť organizovať tradičnú Veľkú cenu SR preteky automobilov na okruhu. V kalendári nebudú chýbať ani obľúbené podujatia pre bežcov (RING RUN na konci januára) a cyklistov (24H SLOVAKIA RING Cycling Race na konci júna). Vo sviatočný deň 1. mája uvidíme napínavé súboje v šprintoch v rámci Majstrovstiev Slovenska a sezónu uzavrie v novembri automobilová súťaž rely Auto Show.

csm-podujatia-a4-sk-podkl2017-e35d0834a9.gifDiskusia k článku