Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Facebook connect
Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Vrchy

Ak vás článok zaujal, upozornite naň svojich známych. Vypíšte údaje a odošlite.

Slovak National Hill Climb mal v Dobšinej opäť žatvu

Wednesday, 26. 07. 2017 - 18:55, Public relations   

Slovak National Hill Climb mal v Dobšinej opäť žatvu

Osem jazdcov, osem rôznych vozidiel a množstvo výborných výkonov. Takto sa prezentoval na Dobšinskom kopci 2017 Slovak National Hill Climb Team. Práve v Dobšinej čakali na slovenský národný kopcový tím boje o ďalšie európske, ale aj slovenské body. A tých sa jazdcom Slovak National Hill Climb Teamu nepodarilo získať malo.

Tibor Szabosi;c30i2721-7.jpg

Všetkých asi najviac potešilo druhé miesto Jozefa Béreša mladšieho, ktoré spoločne s monopostom Tatuus získal v rámci absolútneho slovenského poradia. Ak k tomu pripočítame tretie miesto v triede E2/SC do dvoch litrov v rámci európskeho šampionátu a druhé miesto v skupine E2 a triede E2 do dvoch litrov, zrazu zistíme, že si Ďodi z tohtoročnej Dobšinej odviezol celkovo štyri krásne ocenenia.

Tibor Szabosi;c30i6928-11.jpg

Vitrínu Petra Floreka budú zase po Dobšinskom kopci zdobiť štyri ocenenia, jedno za druhé miesto medzi slovenskými N-kármi, ale rovnaké umiestnenie dosiahol aj v triede N nad dva litre.

Tibor Szabosi;c30i4586-4.jpg

Z bojov o európske body si spoločne s Mitsubishi Lancer EVO IX odviezol ocenenie za tretie miesto v skupine N a triede N nad tri litre.

Tibor Szabosi;c30i6973-6.jpg

Slovak National Hill Climb Team bojoval aj v rámci európskeho šampionátu Historikov, konkrétne sa doň zapojil Miro Čiliak s formulou Metalex, pričom v cieli pretekov mu patrilo tretie miesto v skupine C5, ale zároveň vybojoval aj víťazstvo v triede E4. V rámci slovenského šampionátu Historikov to dotiahol Miro na tretie miesto absolútne, ale aj v skupine HK3.

Tibor Szabosi;c30i5135-3.jpg

Práve medzi Historikmi už po druhýkrát v rade pod krídlami Slovak National Hill Climb Teamu nastúpil aj český jazdec Miloš Zmeškal s formulou Ralt. Stále usmiatemu Milošovi patrilo v slovenskom absolútnom poradí víťazstvo a rovnako tomu bolo aj v skupine HK3. Škoda len, že Miloš nebojoval aj v rámci európskeho šampionátu.

Tibor Szabosi;c30i3170-7.jpg

Naprázdno z Dobšinej neodišiel ani šéf tímu, Peter Ambrúz, ktorý spoločne s vozidlom Vauxhall Vectra ST vybojoval v rámci Európy druhé miesto v triede E2-SH do dvoch litrov a v slovenskej triede E1 do dvoch litrov víťazstvo a zároveň aj tretie miesto v skupine E1.

Tibor Szabosi;c30i1825-6.jpg

Petrovi Kacvinskému a jeho Renaultu Clio Sport patrilo po dobšinských pretekoch druhé miesto v triede N do dvoch litrov a Denis Suja jazdiaci na formule Renault Tatuus zase vyhral medzi slovenskými Juniormi. Navyše Denis získal aj tretie miesto v skupine E2, ale triede E2 do dvoch litrov. V európskom meraní síl dojazdil na piatom mieste v skupine E2-SS.

Tibor Szabosi;c30i2285-4.jpg

Jediným jazdcom, ktorému nebolo dopriané vidieť cieľové fotobunky, bol Marek Foldi, ktorého prevodovka Seatu Leon Supercopa odmietla poslušnosť už v prvej súťažnej jazde.

Tibor Szabosi;c30i5783-4.jpg

 Slovak National Hill Climb Team, M. Majláth

Tibor Szabosi;c30i3370-3.jpgDiskusia k článku