Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Facebook connect
Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Rally  »  Národné šampionáty  »  Slovensko

Ak vás článok zaujal, upozornite naň svojich známych. Vypíšte údaje a odošlite.

RUFA SPORT s Grzybom tretí na Rally Rožňava

Tuesday, 04. 04. 2017 - 18:47, Public relations   

RUFA SPORT s Grzybom tretí na Rally Rožňava

Tretím miestom absolútneho poradia odštartoval tohtoročnú raly sezónu slovenský RUFA SPORT Team. O tento úspech sa zaslúžila posádka Grzegorz Grzyb - Jakub Wróbel.

 

Tibor Szabosi;c30i1931-5.jpg

RUFA SPORT Team na úvodné kolo Majstrovstiev Slovenskej republiky 2017 priviezol do Rožňavy nové vozidlo Škoda Fabia R5, ale aj nového spolujazdca, Jakuba Wróbela. Ten síce už s Grzegorzom odjazdil koncom minulého roka dve podujatia, ale v rámci slovenského šampionátu ešte neštartoval.

Tibor Szabosi;asf-3629.jpg

„Zdá sa, že máme veľa vecí nových, ale v podstate je všetko pri starom. Stále štartujeme za RUFA SPORT Team a rovnako ako v minulosti, aj teraz chceme bojovať o absolútny titul. Je však ešte veľmi skoro o tom hovoriť, sezóna sa iba začína a už dnes vieme, že konkurencia bude silnejšia ako v minulosti," povedal pred 10. L Racing Rally Rožňava 2017 Grzegorz Grzyb.

Martin Paľov;ik8a7790.jpg

Samotná súťaž odštartovala v piatok (31.3.2017) úvodnou mestskou okruhovou skúškou. V nej Grzyb s Wróbelom štartovali s číslom 1, čiže čistili trať, čo bolo okamžite vidieť aj na výsledku, keď im po úvodnom teste patrila siedma priečka a strata viac ako 18 sekúnd.

Tibor Szabosi;img-0205-6.jpg

„Museli sme čistiť trať, čo samozrejme nebolo dobré. Stratili sme veľa, zajtra však začínajú pravé rýchlostné skúšky a stratu skúsime dobehnúť," zhodnotil Grzegorz úvodný test.

Martin Paľov;ik8a8613-1.jpg

Počas druhého dňa súťaže, čiže soboty (1.4.2017) museli súťažiaci zvládnuť celkovo sedem veľmi náročných rýchlostných skúšok. Grzegorzovi s Jakubom sa darilo držať krok s konkurenciou, žiaľ, pri tempe aké najrýchlejší súťažiaci od rána nastolili, bolo nesmierne ťažké dohnať stratu z piatka. V cieli tak napokon posádke RUFA SPORT Teamu patrilo konečné tretie miesto absolútneho poradia.

Tibor Szabosi;c30i2794-2.jpg

„Robili sme čo sa dalo, ale jazdilo sa naozaj na hrane a viac sa nedalo. Navyše sme si s Jakubom aj zvykali na nové auto. Prišli sme sem s cieľom vyhrať, ale súťaž bola mimoriadne náročná, stačila jedna chybička a nemuseli sme tu byť. Máme úvodné body a nie je ich málo. Šampionát sa iba začal, nabudúce budeme rýchlejší," zhodnotil Grzegorz na cieľovej rampe.

Tibor Szabosi;c30i2805-4.jpg

Spokojný s výsledkom bol aj manažér RFA SPORT Teamu Ľubomír Kleman: „Samozrejme mohlo to byť aj lepšie, ale som spokojný. Grzegorz s Jakubom štartovali prvýkrát spolu v rámci veľkej súťaže, s novým autom a ako som sa mal možnosť na vlastné oči presvedčiť súťaž bola nesmierne náročná. Jediné čo ma trochu mrzí, že všade inde, ak je zaradený mestský okruh jazdia vozidlá v opačnom poradí, od najpomalších po najrýchlejších. Neviem prečo organizátor v Rožňave volil opačnú možnosť. Pre najrýchlejšie posádky to bolo doslova trápenie keď museli čistiť trať, čo bolo vidno aj na dosahovaných časoch. Verím tomu, že v Prešove to už bude podstatne lepšie. Vďaka patrí všetkým partnerom RUFA SPORT Teamu za podporu."

Tibor Szabosi;c30i1937-2.jpg

RUFA SPORT Team, M. Majláth

rufa-2016.jpgDiskusia k článku