Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Facebook connect
Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Rally  »  ERC

Ak vás článok zaujal, upozornite naň svojich známych. Vypíšte údaje a odošlite.

RUFA SPORT s Grzybom a štvrté miesto v Rzeszowe

Wednesday, 09. 08. 2017 - 18:07, Public relations   

RUFA SPORT s Grzybom a štvrté miesto v Rzeszowe

Poľský Rzeszow presne po roku hostil seriál FIA European Rally Championship. Na štarte nechýbal ani slovenský RUFA SPORT Team s poľskou posádkou Grzegorz Grzyb - Boguslaw Browinski.

 

Lukasz Krzeminski;img-6463-8.jpg

Náročná súťaž plná zvučných mien z rally športu odštartovala už vo štvrtok podvečer (3.8.2017) predstavením súťažiacich na štartovej rampe na hlavnom rzeszowskom námestí. Slovenskí fanúšikovia rally súťaží, ktorí v minulosti v hojnom počte navštevovali túto súťaž vedia, že práve už tento okamih sa nezaobíde bez množstva divákov a na prasknutie plneného námestia.

Lukasz Krzeminski;img-6165-5.jpg

V piatok dopoludnia už išlo do tuhého a všetci fanúšikovia mali možnosť naplno si užiť všetky súťažné posádky na rýchlostných skúškach. Tých organizátor naplánoval celkovo päť, pričom ich spoločná dĺžka iba tesne presiahla sto kilometrov. Grzybovi s Browinskim nevyšiel tento úvodný deň úplne najlepšie, pričom v cieli im patrilo siedme miesto absolútneho poradia.

Lukasz Krzeminski;img-6760-10.jpg

V sobotu pokračovala súťaž druhou etapou v rámci ktorej museli súťažiaci absolvovať ďalších šesť rýchlostných skúšok. Ich spoločná dĺžka dosahovala takmer stoštrnásť kilometrov. Tieto merané úseky štvornásobnému slovenskému absolútnemu majstrovi, ale aj aktuálnemu úradujúcemu majstrovi Poľska, čiže Grzybovi sadli podstatne lepšie. Už od rána, v prvých štyroch testoch dosahoval druhé najrýchlejšie časy. V predposlednom mu spoločne so spolujazdcom Browinskim patrilo tretie miesto absolútne a v poslednom štvrté. Tieto umiestnenia posádke RUFA SPORT Teamu, Grzegorzovi Grzybovi a Boguslawovi Browinskemu vyniesli v cieli 26. Rally Rzesow 2017 výborné konečné štvrté miesto absolútneho poradia.

Lukasz Krzeminski;img-6816-8.jpg

„Som nadmieru spokojný. Treba povedať, že v Rzeszowe sa stretla mimoriadne kvalitná konkurencia. Navyše všetky posádky jazdili v neskutočne rýchlom tempe a o súbojoch rozhodovali v niektorých momentoch iba desatiny sekúnd. Naša posádka opäť dokázala, že vie poriadne zabojovať a stiahnuť náskok súperov. Okrem štvrtého miesta v rámci seriálu FIA European Rally Championship sme si z Rzeszowa odviezli aj absolútne víťazstvo v rámci podujatia započítavaného do seriálu FIA Zone Central Europe v rally, ale aj tretie miesto absolútneho poradia v rámci poľských majstrovstiev. Toto všetko by sa nám však nepodarilo bez perfektne pripraveného vozidla Škoda Fabia R5 o čo sa postaral košický MM Rally Team, ale ani bez podpory partnerov RUFA SPORT Teamu, za čo všetkým patrí veľká vďaka," zhodnotil po súťaži Ľubomír Kleman, manažér RUFA SPORT Teamu.

Lukasz Krzeminski;img-7121-6.jpg

RUFA SPORT Team, M. Majláth

Lukasz Krzeminski;img-6322-8.jpg

rufa-sport-sponzori-2017-na-sirku.jpgDiskusia k článku