Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Facebook connect
Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Rally  »  ERC

Ak vás článok zaujal, upozornite naň svojich známych. Vypíšte údaje a odošlite.

RUFA SPORT na štarte FIA ERC v Rzeszowe 2016

Thursday, 04. 08. 2016 - 06:44, Public relations   

RUFA SPORT na štarte FIA ERC v Rzeszowe 2016

Slovenský RUFA SPORT Team sa Rajdu Rzeszowski zúčastňuje pravidelne každý rok. Dôvodom je „domáca príslušnosť" jazdca, rodáka z Rzeszowa, Grzegorza Grzyba.

 

Lukasz Krzeminski;img-0112-7.jpg

Podujatie Rajd Rzeszowski prvýkrát odštartovalo v roku 1970. Potom sa v kalendári rally objavovalo viac menej sporadicky, až prišiel rok 1999. Odvtedy je Rajd Rzeszowski pravidelným podujatím započítavaným do poľských rally majstrovstiev. Počas niektorých rokov sa stalo toto podujatie jedným z tých, ktoré sa započítavali aj do nášho, slovenského rally majstrovstva. Rajd Rzeszowski oslávi v roku 2016 dvadsiate piate výročie. Akosi symbolicky, práve v rámci tohto 25.výročia dostal Rajd Rzeszowski možnosť zapojiť sa do seriálu FIA ERC Majstrovstiev Európy v rally.

Tibor Szabosi;c30i2706-1.jpg

„Som naozaj rád, že Rajd Rzeszowski 2016 sa zaradil do rodiny FIA ERC. Náš RUFA SPORT Team v podstate od jeho vzniku reprezentuje v rally aute práve rodák z Rzeszowa, Grzegorz Grzyb. Aj vďaka tomuto spojeniu práve v tomto poľskom meste máme veľmi veľa kamarátov a známych, ako aj rally fanúšikov. Naše súťažné auto prešlo po neúspešne Rallye Tatry kompletnou kontrolou, po ktorej sme ho otestovali počas dvoch dní v okolí Rzeszowa.

Lukasz Krzeminski;img-0134-13.jpg

Tak ako v rokoch minulých, aj teraz bude RUFA SPORT Team reprezentovať posádka Grzegorz Grzyb - Robert Hundla na Forde Fiesta R5. S touto dvojicou sa RUFA SPORT stal už štyrikrát absolútnym Majstrom Slovenska v rally. Grzegorz s Robertom sú navyše niekoľkonásobnými víťazmi Rajdu Rzeszowski a pevne verím, že sa im aj v tomto roku bude, na pre Grzegorza domácich tratiach dariť. Bolo by to fajn, keďže podujatie je započítavané aj do poľského šampionátu, v ktorom Grzegorzovi s Robertom patrí v priebežnom poradí vedúca priečka," povedal Ľubomír Kleman pred podujatím Rajd Rzeszowski 2016.

Tibor Szabosi;gh7p9954-3.jpg

25.Rajd Rzeszowski 2016 odštartuje v dňoch 4. - 6.8.2016 ako jedno z podujatí zaradených do seriálu FIA ERC. Štart súťaže je plánovaná na štvrtok (4.8.2016) o 17:00 hodine. Meno víťaza tejto súťaže sa dozvieme v sobotu (6.8.2016) tesne pred trištvrte na šesť podvečer.

Lukasz Krzeminski;img-0190-13.jpg

Miro Majláth

loga-2015.jpgDiskusia k článku