Home  »  Rally  »  Národné šampionáty  »  Taliansko

Robert Kubica s novým spolujazdcom prví

Saturday, 29. 09. 2012 - 20:42, Zdenka Frývaldská

V poradí tretím Robertovým podujatím po návrate do rally bol 29. ročník Rally Citta Di Bassano. Opäť sa mu podarilo zvíťaziť.

Počas včerajšieho a dnešného dňa absolvovala dvojica Kubica - Inglesi na vozidle Subaru Impreza S12B tretie podujatie talianskej rally v tomto roku. Úspešne odjazdila všetkých 121 ostrých kilometrov rozdelených do deviatich rýchlostných skúšok a spomedzi 115 štartujúcich posádok dokázala celé preteky vyhrať.

Najväčšími súpermi Poliaka boli domáce posádky Manuel Sossella s Nicolom Walterom na Citroene C4 WRC a Piero Longhi s Luigim Pirollom na Mini. Druhá menovaná dvojica však v šiestej RS trafila kameň, ktorým poškodila zavesenie kolesa a z pretekov odstúpila. Svoju pozíciu tak prenechala ďalším. Aj keď Sossella prenasledoval Kubicu až do cieľa, dorazil napokon až za ním. Že Kubica nepretekal len s nejakými slabšími autami si môžete pozrieť vo výsledkoch. Svoje víťazstvo si naozaj vybojoval výbornou jazdou až do cieľa.