Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Facebook connect
Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Vrchy

Reprezentácia Slovenska pod hlavičkou Slovak National Hill Climb Teamom

Friday, 07. 10. 2016 - 14:10, Public relations   

Reprezentácia Slovenska pod hlavičkou Slovak National Hill Climb Teamom

V histórii samostatného Slovenska, ale aj Slovenskej asociácie motoristického športu si nepamätáme reprezentáciu motoristických športovcov. Aspoň nie v takom počte jazdcov ako tomu bude teraz na podujatí Hill Climb Masters v Šternberku.

Slovenská reprezentácia, ktorá sa v Šternberku predstaví pod hlavičkou Slovak National Hill Climb Teamu v úctyhodnom počte trinástich kopcových jazdcov je zložená ako už samotný názov podujatia napovedá výhradne z majstrov, či vicemajstrov Slovenska v pretekoch automobilov do vrchu v sezóne 2016. Súťažiť pritom jazdci nebudú iba ako jednotlivci, ale aj ako družstvo. To sa predstaví divákom v štvorčlennom zložení, pričom úlohou tohto družstva a samozrejme každého z jeho členov, bude zajazdiť čo najviac podobný čas v každej jazde. Čiže sa jedná o akúsi formu jazdy pravidelnosti.

Tibor Szabosi;gh7p6734-5.jpg

Spomedzi už spomínanej trinástky slovenských jazdcov, na štarte Hill Climb Maters nebude chýbať ani štvorica stabilných jazdcov Slovak National Hill Climb Teamu.

Určite veľkým lákadlom pre divákov bude Jozef Béreš mladší, ktorí sa predstaví s formulou Tatuus Renault S2000. Ďodi je v rámci reprezentácie nominovaný zároveň aj do družstva, ktoré bude súťažiť v už spomínanom National Cupe.

Tibor Szabosi;gh7p7389-5.jpg

Svoje jazdecké umenie predvedie v Šternberku aj šéf Slovak National Hill Climb Teamu, Peter Ambrúz v spolupráci s vozidlom Vauxhall Vectra ST.

A samozrejme chýbať nebude ani Peter Florek, ktorý od pretekov k pretekom neustále zrýchľuje svoje Mitsubishi Lancer EVO IX.

A štvoricu jazdcov slovenského národného tímu doplní v Šternberku aj Peter Kacvinský na Renaulte Clio RS.

Tibor Szabosi;c30i0897.jpg

V rámci podujatia Hill Climb Masters sa v Šternberku predstaví celkovo 140 jazdcov z celej Európy, pričom na štarte budú mať možnosť diváci sledovať aj jazdcov z Anglicka, čiže jazdcov, ktorý sa v rámci sezóny nezaraďujú ani medzi jazdcov majstrovstiev Európy. V rámci National Cupu budú medzi sebou súťažiť jazdci zo štrnástich európskych krajín a Slovensko tu budú reprezentovať Igor Drotár, Peter Jureňa, Jozef Béreš mladší a Tomáš Ondrej.

Napriek faktu, že podujatie Hill Climb Masters odštartuje až počas nadchádzajúceho víkendu, je už dnes jasné, že diváci sa majú ver na čo tešiť. Vidieť najlepších jazdcov celého kontinentu na jednej trati, v rovnakom čase, sa totiž dá iba počas nadchádzajúceho víkendu v Šterberku.Diskusia k článku