Home  »  Rally  »  WRC

Rally de Portugal: Mikkelsen najrýchlejší, Ostberg havaroval

Thursday, 21. 05. 2015 - 14:12, Katarína Ďurecová

Na Rally de Portugal majú jazdci za sebou shakedown, v ktorom bol najrýchlejší nórsky jazdec Andreas Mikkelsen, ktorý tak zatiaľ veľmi dobre začal napĺňať svoj cieľ, ktorým je zisk pódiového umiestnenia. Druhý najlepší čas zajazdil obhajca víťazstva a štvornásobný víťaz tejto rally Sébastien Ogier, dominanciu Volkswagenu potvrdil tretím najrýchlejším časom Jari-Matti Latvala.

Štvrté miesto obsadili zhodne s rovnakým časom Ott Tänak a Dani Sordo, šiesta priečka na shakedowne patrí Robertovi Kubicovi. Siedme miesto obsadil Kris Meeke, ôsmy najrýchlejší bol Hayden Paddon, deviaty Thierry Neuville a top 10 uzatvára Elfyn Evans. Mads Ostberg na shakedowne havaroval po tom, ako prepočul poznámku v rozpise svojho spolujazdca Jonasa Anderssona, auto však neutrpelo veľké poškodenie a v rally tak bude tento nórsky jazdec môcť pokračovať.